• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Kunstgebit geen ideale oplossing voor jonge vrouw uit Paramaribo, zegt lifestyledeskundige

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 maart 2025 20:00
in Lifestyle, Suriname
Kunstgebit gebit

Voor een 27-jarige vrouw in de bloei van haar leven is het haast ondenkbaar om normaal verder te moeten met een kunstgebit, terwijl er tegenwoordig veel betere en duurzamere opties zijn.

Dat zegt lifestyledeskundige Patricia Wong aan GFC Nieuws Lifestyle naar aanleiding van het nieuws over een jongedame uit Paramaribo die hulp krijgt bij het plaatsen van tandimplantaten nadat ze een deel van haar tanden is verloren.

Op sociale media reageren sommige Surinamers dat een kunstgebit voldoende is en dat implantaten overdreven zouden zijn.

Wong is het daar niet mee eens. “Een kunstgebit is geen permanente oplossing en komt met veel nadelen. Bij een jonge vrouw zoals zij kan het zelfs een negatieve invloed hebben op haar levenskwaliteit,” legt ze uit.

Volgens haar is een kunstgebit vaak oncomfortabel en moet het dagelijks uit de mond worden gehaald om gereinigd te worden.

“Daarnaast slinkt het kaakbot door het ontbreken van tandenwortels, wat kan leiden tot een ingevallen gezicht en vroegtijdige veroudering.”

Dit is een groot probleem voor jonge mensen, omdat het niet alleen invloed heeft op hun uiterlijk, maar ook op hun zelfvertrouwen en sociale leven.

De deskundige wijst erop dat tandimplantaten tegenwoordig een veel betere oplossing zijn.

Mis dit niet:

Brand in magazijn vermoedelijk veroorzaakt door kortsluiting

Politie roept verkeersdeelnemers op tot extra alertheid tijdens Parafestival

“Implantaten functioneren als echte tanden, zorgen voor een natuurlijke uitstraling en voorkomen het slinken van het kaakbot. Dit is belangrijk voor iemand die nog een heel leven voor zich heeft.”

Ze roept op tot meer begrip voor mensen die kiezen voor implantaten. “Tandheelkunde is enorm vooruitgegaan. Het is logisch dat jonge mensen de beste opties willen benutten om hun levenskwaliteit te behouden.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Woning volledig verwoest door brand aan Sastrodisomoweg
Suriname

Brand in magazijn vermoedelijk veroorzaakt door kortsluiting

KPS vraagt om naleving verkeersregels en verantwoord rijgedrag.
Suriname

Politie roept verkeersdeelnemers op tot extra alertheid tijdens Parafestival

46-jarige man verdween tijdens werkzaamheden aan vaartuig
Suriname

Lichaam vermiste man opgevist uit Surinamerivier

GranMorgu steeds zichtbaarder.
Suriname

President Simons bezoekt activiteiten TotalEnergies bij Kuldipsingh Port Facilities

SLM Airbus a3402
Lifestyle

Brand aan boord richting Suriname: bemanning heeft soms maar 17 minuten om te landen

Politie, militairen en lokale autoriteiten werken samen aan verkeersveiligheid.
Suriname

Verkeersactie in Albina leidt tot aanhouding van 44 veroordeelden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws