• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Kritiek op politieke profilering tijdens Eid-ul-Fitr

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
2 april 2025 14:00
in Suriname
jennifer simons ndp moslima

De deelname van Jennifer Simons, voorzitter van de Nationale Democratische Partij (NDP) en lijsttrekker, gekleed als moslima aan de Eid-ul-Fitr viering in Commewijne heeft gemengde reacties opgeroepen.

Terwijl de bijeenkomst in het teken stond van respect en verbondenheid, storen critici zich aan wat zij beschouwen als politieke opportuniteit.

Volgens critici wringen sommige politici zich in allerlei bochten om stemmen te winnen, waarbij Simons’ keuze om zich te kleden als een moslima als voorbeeld wordt aangehaald.

Zij stellen dat respect voor religie en cultuur oprecht moet zijn en niet als verkiezingsstrategie mag worden ingezet.

Voorstanders van Simons benadrukken echter dat haar aanwezigheid tijdens de viering een blijk is van solidariteit en respect voor de moslimgemeenschap in Suriname.

Tijdens het evenement werden de waarden van verbinding, saamhorigheid en culturele diversiteit gevierd.

De discussie rondom deze kwestie weerspiegelt een bredere zorg binnen de samenleving over de authenticiteit van politici en hun intenties in aanloop naar de verkiezingen.

Terwijl sommigen spreken van een schijnvertoning, zien anderen het als een gebaar van inclusiviteit.

Mis dit niet:

Suriname telt tien nieuwe professionals in alternatieve geschillenbeslechting

Bewoners Noord- Paramaribo woedend over lege durotanks en opnieuw geen water

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Stichting MPS leidt nieuwe generatie mediators op.
Suriname

Suriname telt tien nieuwe professionals in alternatieve geschillenbeslechting

Inwoners in het noorden van Paramaribo wederom gedupeerd door storing SWM. Illustratiefoto
Suriname

Bewoners Noord- Paramaribo woedend over lege durotanks en opnieuw geen water

Nederlandse arbeidsongeschiktheidsuitkering en werken in Suriname: waar ligt de grens tussen toegestaan werk en verborgen inkomsten?
Lifestyle

‘In Nederland medisch afgekeurd, maar in Suriname werken ze gewoon door’

President Simons opent eerste Heritage Month in Palmentuin
Suriname

Eerste nationale Heritage Month Suriname officieel van start

Jong talent schittert tijdens dans- en drumoptreden in Beatrixtheater
Suriname

KIBII Foundation en Stichting Kracht voor de Toekomst investeren in jeugd en cultuur

Nicolas de Lacoste eerder dit jaar tijdens een bezoek aan stg. Mulokot
Nederland

Vertrekkend Franse ambassadeur blikt terug op vier jaar samenwerking en pleit voor ratificatie grensprotocol

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws