• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Kritiek op politie na acties tegen sekswerkers in Paramaribo. “Ze l&^*% gewoon”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
2 maart 2025 08:00
in Suriname
prostitutie hoer

De Surinaamse politie ligt onder vuur na recente acties tegen commerciële sekswerkers in Paramaribo-Noord.

Velen vinden dat de politie haar prioriteiten verkeerd stelt. “Ze l&^*% gewoon,” klinkt het in felle reacties. “Skowtoe e l&*! Die mensen vallen niemand lastig en ze hebben echt geen moer te doen.”

De kritiek wordt versterkt door een recent schandaal binnen het politiekorps, waarbij agenten groepsseks hadden met sekswerkers op een politiebureau. Aanvankelijk werd gesproken over verkrachting, maar later werd gemeld dat het om vrijwillige seks ging.

Op zaterdag 22 februari hield de politie een actie aan de Anamoestraat en omgeving, waarbij zes sekswerkers werden aangehouden. De betrokkenen kwamen uit Cuba, Venezuela en Santo Domingo, en vier van hen hadden een illegale verblijfstatus.

Een nieuwe actie vond plaats op woensdag 26 februari, waarbij zestien sekswerkers werden aangehouden. Elf van hen verbleven illegaal in het land.

Zij kregen een boete van SRD 500 wegens tippelarij en moesten zich na verhoor melden bij de Vreemdelingendienst. Daar werd hen voorgehouden om zelf hun ticketkosten naar hun land van herkomst te betalen, waarna ze uitgezet zullen worden.

Korpschef Bryan Isaacs noemt het een zorgwekkende situatie. Hij benadrukt dat sekswerk in woonwijken niet bevorderlijk is voor de normverheffing in de samenleving. De politie zal de ontmoedigingsacties voortzetten.

Isaacs erkent echter dat het probleem complex is en pleit voor een kritische evaluatie van het Vreemdelingenbeleid. Ondertussen blijft de discussie onder burgers doorgaan: moet de politie zich richten op echte criminaliteit, of blijft het ingrijpen in de seksindustrie?

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

armoede India
Suriname

Suriname heeft dringend een Sociaal Zekerheidsfonds nodig

dna parlement
Suriname

Kritiek op nieuwe Kaalplukwet: Zonder afschaffing politieke immuniteit blijft hervorming beperkt

asperge groenten
Gezondheid

Het Surinaams dieet bevat opvallend weinig groenten en vezels

massage behandeling
Lifestyle

Massagetarieven in Paramaribo stijgen en cliënten voelen de druk

vliegtuig vliegen reizen vlucht zanderij luchthaven
Suriname

ICAO bevestigt bereidheid om Suriname verder te ondersteunen bij ontwikkeling luchtvaartsector

Piarelallschool in Charlesburg ontvangt schoolmeubilair uit Nederland.
Nederland

Nederlandse scholen schenken meubilair aan Piarelallschool in Charlesburg

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws