• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Kritiek op onderwijsminister Ori neemt toe, experimentele onderwijsveranderingen moeten stoppen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 augustus 2024 16:00
in Suriname
onderwijs

Leraren IMEAO 3 eisen actie van ministerie: ‘Zo kan het niet langer’

Minister van Onderwijs, Henry Ori, heeft zijn onvrede uitgesproken over het lage slagingspercentage op de muloscholen.

Ori kondigde aan dat het mulo-systeem volgend jaar zal worden afgeschaft en dat er een nieuw systeem zal worden geïntroduceerd.

“De resultaten van het huidige systeem zijn onacceptabel laag. We moeten veranderingen doorvoeren, en volgend jaar zal de vierde mulo voor het laatst plaatsvinden,” aldus de minister.

Deze verklaring heeft geleid tot aanzienlijke kritiek van leerkrachten en onderwijsdeskundigen. Zij wijzen erop dat de problemen niet enkel kunnen worden opgelost door het afschaffen van het mulo-systeem.

Volgens kritische geluiden op sociale media is er een diepere oorzaak van de lage slagingspercentages, zoals het doorstroomsysteem dat ruim drie jaar geleden is doorgevoerd.

Dit systeem heeft tot aanzienlijke problemen geleid, en het ministerie van Onderwijs weigert tot nu toe om de ernst van deze situatie toe te geven en volledig terug te keren naar het oude systeem.

Leerkrachten benadrukken dat het doorstroomsysteem, dat geen wettelijke basis heeft, aanzienlijke schade heeft aangericht aan de onderwijskwaliteit en de toekomst van leerlingen.

Anita B., een ervaren mulo-leerkracht, stelt: “De experimenten binnen het onderwijs moeten stoppen. De voortdurende veranderingen zonder solide wettelijke basis hebben alleen maar geleid tot chaos en verwarring.”

Marlon J. voegt toe: “Het huidig beleid heeft de onderwijsstructuur ondermijnd en er is geen duidelijke verantwoording over de gevolgen hiervan.

“Het is noodzakelijk dat de minister en de verantwoordelijke functionarissen op het ministerie ter verantwoording worden geroepen voor het falen van leerlingen en het verpesten van de toekomst van onze kinderen.”

De roep om verantwoording en transparantie groeit, met de vraag aan de minister en het ministerie om concrete stappen te ondernemen en een gedegen overgangsplan te presenteren.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437353
Suriname

Crisiscommissie moet acute waterproblemen in Suriname aanpakken

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437355
Suriname

Sanatan Dharm ontvangt grondbeschikking voor maatschappelijke projecten

bromfiets
Suriname

Strengere aanpak tegen verkeersovertreders in Nickerie

wateroverlast onderwater
Suriname

Bewoners Tourtonne 5 en Maretraite 5 smeken Minister Tsang om hulp bij wateroverlast

Hanisha Jairam
Suriname

Nieuw benoemde ambassadeur Hanisha Jairam wil samenwerking tussen Suriname en India versterken

vijent en simons
Suriname

Uitdagingen Marowijne Noord-Oost besproken met president Simons

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws