• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Kritiek op het zoet houden van Surinaamse verpleegkundigen met portie kip

Patty door Patty
5 juni 2024 17:21
in Suriname
kip vlees gegrild

In een scherpe verklaring aan GFC Nieuws heeft analist R. Pinas zijn afkeuring geuit over het recente gebaar van vicepresident Ronnie Brunswijk, waarbij 17 verpleegkundigen uit het district Marowijne werden voorzien van een maaltijd ter waarde van elk 300 Surinaamse dollars.

Volgens de waarnemer is deze actie allesbehalve een beschaafde vertoning.

De analist waardeert de goede bedoelingen van de vicepresident, die de verpleegkundigen een portie kip schonk, maar wijst erop dat dit hun problemen niet oplost.

“Het is ronduit belachelijk dat deze hardwerkende personen in de zorg elke maand moeten bedelen bij de regering om hun salaris te ontvangen,” aldus Pinas.

“En doodleuk wordt aan hen medegedeeld dat het binnenkort wel in orde komt. Indien ze deze gezondheidswerkers serieus hadden genomen, werden ze naar binnen gehaald en werd ervoor gezorgd dat hun gelden vandaag nog op hun rekeningen stonden.”

De verpleegkundigen, die werkzaam zijn in het Marwina ziekenhuis in het district Marowijne, Suriname, togen vandaag naar het kabinet van de vicepresident om druk uit te oefenen op de regering voor de uitbetaling van hun salarissen.

Deze actie benadrukt de voortdurende financiële onzekerheid waarmee deze zorgprofessionals te maken hebben.

De observator concludeert dat hoewel de voedselgift wellicht goed bedoeld was, het een schrijnende realiteit blootlegt waarin essentiële werknemers voortdurend moeten vechten voor hun rechtmatige compensatie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Local Content Board in overleg met internationale oliebedrijven over knelpunten richting First Oil 2028
Suriname

Local Content Board wil knelpunten olie- en gassector versneld oplossen voor First Oil 2028

albert heijn supermarkt
Lifestyle

Minipeiling: Surinamers kiezen in Nederland eerder voor lopen

dengue muskiet
Suriname

Overheid zet in op waakzaamheid na jaren zonder malariabesmettingen

atompai
Suriname

Atompai dient vier initiatiefwetten in voor herziening salarissen topfuncties

GFC. Nieuws uit Suriname
Suriname

VHP’er Bissumbhar ontkent betrokkenheid bij zandafgraving Vierkinderenweg

Zwaailicht politie
Suriname

Verdachte aangehouden voor oplichting en verduistering in Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws