• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Koersstijging boven SRD 60 voor 1 euro na de verkiezingen kan leiden tot paniek in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 mei 2025 21:00
in Suriname
kassa cash geld betalen valuta koers dollar

De komende weken kunnen beslissend worden voor de economische en sociale stabiliteit van Suriname.

Terwijl de verkiezingen naderen, groeit de bezorgdheid onder deskundigen over wat er na 25 mei gaat gebeuren met de waarde van de Surinaamse dollar.

Als voorspellingen van diverse analisten uitkomen, zou de wisselkoers voor de Amerikaanse dollar en de euro kunnen stijgen tot boven de 60 SRD. Dat zou de koopkracht van de Surinaamse bevolking ernstig aantasten.

Volgens verscheidene lezingen lijkt er momenteel sprake te zijn van een kunstmatig vastgehouden koers die bewust stabiel wordt gehouden om rust te bewaren in aanloop naar de verkiezingen.

Critici wijzen in gesprek met GFC Nieuws erop dat deze situatie onhoudbaar is en dat zodra de stembussen gesloten zijn de markt vrij spel zal krijgen. Het resultaat: een forse devaluatie van de SRD.

Suriname- analist R. Pinas legt uit dat een plotselinge sterke stijging van de wisselkoersen voor vreemde valuta ernstige gevolgen kan hebben.

“Mensen met leningen of huurverplichtingen in vreemde valuta kunnen het moeilijk krijgen. Daarnaast zullen basisgoederen duurder worden, waardoor het besteedbaar inkomen snel slinkt.”

Volgens hem raakt dit vooral de middenklasse en lagere inkomensgroepen die nu al moeite hebben om de eindjes aan elkaar te knopen.

De kans op maatschappelijke onrust is reëel.

“Wanneer burgers merken dat hun geld van de ene op de andere dag veel minder waard is, kan frustratie omslaan in woede.

Zeker als het gevoel ontstaat dat ze misleid zijn of dat deze situatie bewust verborgen is gehouden tot na de verkiezingen,” aldus Pinas.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

winkel supermarkt producten
Suriname

Autoriteiten waarschuwen voedselverkopers: hygiëne is verplicht

SRD geld surinaamse dollar
Suriname

Staatsschuld van 120% BBP onderstreept noodzaak verantwoord beleid

economie beurs dollar
Suriname

SEOB waarschuwt: macro-economische stabiliteit Suriname onder druk

somohardjo iftar moslims
Suriname

Somohardjo pleit voor rechtvaardigheid en verbondenheid tijdens Nationale Iftar

gramoxone onkruid perceel
Lifestyle

Vraagtekens bij zinloos gebruik van Gramoxone in Suriname

ebs stroompaal hoogspanningsnet energie glasvezel kabel
Suriname

Zakenlui vragen EBS om onderhoud ’s nachts uit te voeren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws