• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Kinderen in Suriname hebben weinig interesse in onderwijs en zijn moeilijk te motiveren, zegt onderwijzeres

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 november 2024 17:41
in Suriname
leerlingen malaria

Een ervaren basisschoollerares werkzaam op een school in het noorden van Paramaribo, Suriname, heeft haar zorgen geuit over de houding van veel leerlingen tegenover het onderwijs.

In een interview met GFC Nieuws legt ze uit dat een groot deel van de kinderen tegenwoordig nauwelijks interesse toont in schoolwerk en moeilijk te motiveren is.

“Ik ben ervan overtuigd dat de meeste leerlingen helemaal geen zin hebben in het onderwijs. Daarnaast is een groot deel van hen zeer moeilijk handelbaar,” aldus de docente.

Op de vraag of de schoolkinderen makkelijk in toom te houden zijn, antwoordt ze direct: “Nee, het is erg gesteld met de jongeren van tegenwoordig. Ik snap het niet meer.

Toen ik jong was en naar school ging, was het beslist anders. Kinderen hadden destijds meer motivatie en toonden meer respect voor leraren en onderwijs.”

Volgens de bijna vijftiger is ze niet de enige die deze verandering waarneemt. “Mijn collega’s denken er precies zo over en zien dezelfde problemen.”

De lerares vermoedt dat sociale media en andere invloeden een negatieve impact hebben op het gedrag van de kinderen.

“Sociale media lijken veel aandacht op te eisen, wat de focus op school vermindert,” zegt ze. Ze vreest dat deze ontwikkeling gevolgen kan hebben voor de toekomst van het onderwijs en de samenleving.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

seh spoedeisende hulp AZP
Gezondheid

‘Overlevingskans bij zware spoedgevallen het grootst in AZP’

opschoning kanaal
Suriname

Opschoning Johan kanaal van start in Reeberg ter ondersteuning landbouw

bos kaalkap
Suriname

Milieuorganisaties maken zich zorgen over ontbossing in historisch gebied Bruynzeelweg

De speciale bankpas van de overheid de Moni Karta. Foto NII
Suriname

Wan Okasi slaat alarm: Moni Karta-systeem faalt en schaadt burgers

De goederen zijn in beslag genomen.
Suriname

Negen Brazilianen vast na actie rond illegale goederen in Meerzorg

vissersboot vissen
Suriname

Visserijsector slaat alarm: export Suriname onder druk

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws