GFC NIEUWS GEZONDHEIDSREDACTIE– De talkpoeder/babypoeder van een zeer bekend merk die door veel vrouwen en artsen sterk in verband wordt gebracht met eierstokkanker, wordt nog steeds door personen in Suriname gebruikt.
Volgens the International Journal of Gynecological Cancer verhoogt frequent gebruik van talkpoeder in de buurt van de vrouwelijke geslachtsorganen het risico op kanker met 30-60%. Hoe vaker een vrouw die gebruikt, hoe groter de kans dat ze kanker krijgt.
Dr. Daniel Cramer van de Harvard Medical School zegt dat duizenden vrouwen elk jaar eierstokkanker krijgen door het gebruik van talkpoeder in de omgeving van hun vagina.
De talkpoeder kan in de vagina komen nadat die is aangebracht voor persoonlijke hygiëne. Vooral na gebruik in het genitale gebied, de dijen of op maandverband, kan de poeder na verloop van tijd kanker veroorzaken, zo wordt althans steeds vaker beweert in de rechtszaal.
Ruim 20.000 rechtszaken zijn in de VS aangespannen door vrouwen die de talkpoeder de schuld geven voor het veroorzaken van kanker. Ondanks de groeiende bezorgdheid over kankerverwekkende stoffen, bleven fabrikanten hun babypoeder verkopen aan voornamelijk zwarte vrouwen.
Intussen hebben een ruim aantal vrouwen met eierstokkanker in totaal honderden miljoen Amerikaanse dollars schadevergoeding toegezegd gekregen.