• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Jongeren ontvangen training in werkethiek ter voorbereiding op hun eerste jobervaring

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
31 augustus 2024 12:00
in Suriname
foto-sessie-werkethiek-1024x768 vakantiejob arbeid

Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) heeft middels een sessie over werkethiek een aanvang gemaakt met het programma ‘Vakantiewerkgelegenheid’.

Dit programma houdt in dat een groep schoolgaande jongeren uit verschillende districten door het ministerie in de gelegenheid wordt gesteld vakantiewerk te doen gedurende 10 dagen.

Het vakantiewerk vangt maandag 2 september aan.

Voordat ze aan hun werk beginnen, wordt hen tijdens tweedaagse sessies werkethiek bijgebracht, waarbij waarden, normen en gedragingen worden aangeleerd die verwacht worden in een professionele werkomgeving.

Dit is cruciaal, omdat veel vakantiejobbers weinig tot geen werkervaring hebben en dit hun eerste kennismaking kan zijn met de werkvloer. Dit programma wordt getrokken door het onderdirectoraat Jeugdcentra.

Het thema van de sessie is ‘Ik houd mij aan de 5 P’s op de vakantiejob van AWJ,’ dat verwijst naar de begrippen: participatie, presentie, performance, prestatie en problemen.

In de context van vakantiewerk zijn deze begrippen nauw met elkaar verweven en spelen ze een belangrijke rol in het succes van de vakantiejob en de leerervaring van de jongeren.

Het begrijpen van deze relaties kan de vakantiejobbers helpen bij hun vakantiewerk, zodat ze niet alleen succesvol zijn in hun tijdelijke baan, maar ook waardevolle werkervaring opdoen die hen voorbereidt op toekomstige professionele uitdagingen. De sessies zullen ook in de districten Para, Marowijne, Coronie, Nickerie en Paramaribo worden gehouden.

De jongeren hebben tijdens de sessie blijk gegeven enthousiast te zijn om tijdens hun vakantie aan de slag te gaan. In totaal zullen duizend jongeren aan de slag gaan, veelal in tehuizen.

De trainers zijn: Meryl Maes (onderdirecteur Jeugdcentra), Maverick Kromosoeto, Carol Wilnis en Franklin Boldewijn.

ShareTweetSend

Meer berichten

ebs brunswijk directie
Suriname

Onduidelijkheid rond ontslag EBS-directeur Bipat: statuten kennen het woord ‘ontheffen’ niet

simons
Suriname

President Simons voor eerste grote politieke test

Zwaailicht politie
Suriname

Vervolging agent na dodelijk schietincident in Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws