• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Jongeren in Suriname willen verdienen met landbouw, maar missen toegang tot grond

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
31 oktober 2024 16:00
in Lifestyle, Suriname
papaya boom

Enkele jongeren in Suriname hebben aan GFC Nieuws laten weten dat ze hun brood willen verdienen in de landbouw.

Zo vertelden twee werkloze jongemannen, respectievelijk 22 en 23 jaar oud en afkomstig uit Paramaribo, dat zij graag groenten en fruit willen telen, maar helaas niet over eigen grond beschikken.

Hun ambitie ligt in de teelt van gewassen zoals papaja, avocado, tomaten en mango’s.

Ondanks intensief zoeken naar grondeigenaren die bereid zijn een stuk land tegen een lage maandelijkse vergoeding ter beschikking te stellen, hebben zij nog geen succes geboekt.

De heren roepen de overheid op om na te denken over een toegankelijk systeem waarbij jongeren gemakkelijker een stuk grond voor een voordelige periode van bijvoorbeeld een paar jaar kunnen huren en eventueel bij succes kunnen verlengen.

“Ik heb zoveel plannen en bestudeer dagelijks methoden om efficiënt te kunnen planten, maar zonder grond kan ik niet beginnen,” aldus één van hen. “De tuin van mijn vader is veel te klein, alles is al bebouwd.”

Ze benadrukken dat zij niet de enigen zijn met deze wens; vele vrienden delen hun interesse in de landbouw, maar missen eveneens de middelen om deze droom waar te maken.

De twintigers zien graag meer steun vanuit de overheid om samen aan de slag te gaan en zo een positieve bijdrage aan de samenleving te leveren.

Bekijk ook:

‘Ticket naar Paramaribo kunnen betalen reden voor volledig stopzetten bijstandsuitkering’

PRO uit zorgen over massale vissterfte in Boven-Saramaccarivier en pleit voor sterker milieutoezicht

“We willen onze handen uit de mouwen steken en werken aan een betere toekomst voor onszelf en voor ons land.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vliegtuig klm
Lifestyle

‘Ticket naar Paramaribo kunnen betalen reden voor volledig stopzetten bijstandsuitkering’

Bescherming van natuur en gemeenschappen moet volgens prioriteit krijgen.
Suriname

PRO uit zorgen over massale vissterfte in Boven-Saramaccarivier en pleit voor sterker milieutoezicht

Leidinggevenden ministeries getraind in aanpak van cyberdreigingen
Suriname

e-Government versterkt bewustwording over cyberveiligheid binnen de overheid

Opnieuw dodelijk verkeersdrama in Para binnen 24 uur
Suriname

Opnieuw dodelijk verkeersongeval op Indira Gandhiweg: bromfietser komt om het leven

De VSB benadrukt dat goed bestuur niet uitsluitend een verantwoordelijkheid is van de overheid.
Suriname

VSB pleit voor sterkere instituties en verantwoord financieel beleid

SBB versterkt duurzaam bosbeheer met steun van EU en AFD
Suriname

Duurzaam bosbeheer krijgt impuls door digitalisering en internationale steun

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws