• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Jonge Surinamer die begon met bodybuilding verloor binnen jaar tijd bijna al zijn hoofdhaar

P. Peterson door P. Peterson
9 januari 2024 12:00
in Lifestyle
haaruitval

GFC Nieuws belicht wekelijks persoonlijke verhalen van Surinamers over de hele wereld. Vandaag staat een jonge Surinaamse twintiger uit Den Haag centraal.

De fervente sporter trainde al jaren met het doel om als bodybuilder op het podium te schitteren. Echter, zijn droom nam een onverwachte wending.

Na jaren van natuurlijke training besloot hij, op advies van zijn trainer, over te stappen op prestatieverbeterende middelen.

“Ik train al jaren op natuurlijke wijze, maar om op het podium te komen is vaak meer vereist, zoals het gebruik van bepaalde middelen. Ik wilde en moest sneller groot worden, mijn natuurlijke limiet had ik bereikt,” vertelt hij.

Deze keuze had echter een onverwachte bijwerking. Maanden na het starten met de middelen begon zijn haar uit te vallen. De jongeman, die van nature zeer ijdel is en wekelijks de kapper bezocht, werd geconfronteerd met een kale plek op zijn kruin.

“Toen mijn kapper die kale plek opmerkte, wist ik gelijk waardoor het kwam. Voor mij had het geen zin om als kaal persoon door het leven te gaan. Ik wist eerst niet dat ik gevoelig was voor haaruitval,” deelt hij.

Na onderzoek ontdekte hij dat het gebruik van testosteron en andere prestatiebevorderende middelen haaruitval kan versnellen bij personen die hier gevoelig voor zijn.

“Het hormoon DHT (afkomstig van testosteron) is verantwoordelijk voor het verslinken van haarzakjes bij mannelijke kaalheid oftewel Alopecia Androgenetica,” vertelt de Turkse arts en researcher Emin Tuncay Ustuner.

Dit inzicht kwam helaas te laat voor de jonge bodybuilder, die nu moet omgaan met de gevolgen van zijn keuze.

Het verhaal van deze jongeman dient als een waarschuwing voor anderen die overwegen prestatieverbeterende middelen te gebruiken, zonder de potentiële risico’s volledig te overwegen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

klm 787 2
Lifestyle

De rijkste piloten ter wereld vliegen naar Suriname

Bouwvakkers bouw arbeiders
Lifestyle

Werkgelegenheid in bouwsector houdt aan ondanks nieuwe arbeidskrachten

perceel grond
Lifestyle

Dure auto kopen of sparen voor eigen huis blijft punt van debat in Suriname

suriname paramaribo 1
Lifestyle

Winkeliers zien drempels voor 24 uurs supermarkt in Paramaribo

zwanger test
Lifestyle

Donorzwangerschap vaak onbekend in Suriname terwijl Nederland het al goed regelt

Gedumpte hond met puppies
Lifestyle

Onvoldoende besef over gevaarlijke honden baart KIVC zorgen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws