• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Jagesar: Investeer in mensen, niet alleen in olie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
30 april 2025 09:00
in Suriname, Technologie
gas olie staatsolie drilling

Nu Suriname zich voorbereidt op de start van de offshore olieproductie, waarschuwt Annand Jagesar, directeur van Staatsolie, voor een dreigend tekort aan gekwalificeerd personeel.

In een interview met Kaori Media benadrukte hij dat slechts 7% van de Surinaamse beroepsbevolking een hbo- of universitaire opleiding heeft afgerond.

“De olie- en gassector zelf is niet bijzonder arbeidsintensief,” aldus Jagesar. “De meeste banen zullen ontstaan in ondersteunende sectoren zoals logistiek, infrastructuur en dienstverlening.”

Onderwijs moet aansluiten op industrie

Volgens Jagesar is het noodzakelijk dat het Surinaamse onderwijssysteem beter wordt afgestemd op de behoeften van de energiesector.

Bekijk ook:

Dichtgegroeide waterputten zorgen voor slechtere afwatering in woonwijken Paramaribo

Narcoticabrigade vernietigt ruim 300 kilo drugs in Para

Hij pleit ook voor het aantrekken van Surinaamse professionals in het buitenland om het tekort aan kennis en kunde te verlichten.

“Buitenlandse arbeidskrachten zullen wellicht ook nodig zijn, zoals dat bijvoorbeeld in de Verenigde Arabische Emiraten het geval was,” gaf hij aan.

Voorbereiding op energiesector is cruciaal

Staatsolie werkt nauw samen met de regering om Suriname voor te bereiden op de overstap naar energieproductie. “Voorbereiding is essentieel,” zegt Jagesar.

Hij benadrukt dat Staatsolie zich inzet voor een sterke regulerings- en fiscale omgeving en dat het bedrijf de ervaringen van landen zoals Guyana, Trinidad & Tobago en Noorwegen bestudeert.

Het doel is om ervoor te zorgen dat Suriname duurzaam profiteert van de olie-inkomsten. Tegelijkertijd wijst Jagesar op de noodzaak van investeringen in infrastructuur:

“Een offshore-industrie vraagt om diepzeehavens, serviceterminals en efficiënte logistieke ketens.”

Geen luchtkastelen: olie is geen tovermiddel

Jagesar waarschuwt voor overspannen verwachtingen in de samenleving. “Veel mensen denken dat olie welvaart onmiddellijk brengt, maar het vereist geduld, beleid en planning.”

De eerste offshore-olieproductie, het project GranMorgu, staat gepland voor 2028. De FPSO (Floating Production, Storage and Offloading vessel) zal worden gebouwd en geïnstalleerd door SBM Offshore en Technip Energies.

Visie op lange termijn en samenwerking nodig

Jagesar geeft aan dat Suriname openstaat voor investeerders met een langetermijnvisie: “We hebben een stabiel regelgevend kader, veelbelovende olie- en gasvooruitzichten en een regering die het belang van duurzame ontwikkeling erkent.”

Tot slot roept hij de samenleving op om olie te zien als onderdeel van een groter geheel: “Alleen olie maakt nog geen welvarende natie. We moeten verstandig investeren in onderwijs, infrastructuur en economische diversificatie.”

“Het vraagt inzet van iedereen — overheid, bedrijven én burgers — om deze potentie om te zetten in echte vooruitgang.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Waterputten verdwijnen onder onkruid
Lifestyle

Dichtgegroeide waterputten zorgen voor slechtere afwatering in woonwijken Paramaribo

Cocaïne, hasj en XTC vernietigd onder toezicht OM
Suriname

Narcoticabrigade vernietigt ruim 300 kilo drugs in Para

GFC Nieuws onderzocht de prijsverschillen tussen Amerika en Nederland en ontdekte opvallende verschillen bij laptops, smartphones en andere elektronica.
Lifestyle

Surinamers besparen fors op Amerikaanse aankopen, prijzen in Nederland veel hoger

40-jarige man aangehouden na bedreiging bestuurster
Suriname

Bedreiging met speelgoedvuurwapen in file na incident Coesewijnestraat

VP Gregory Rusland
Suriname

Rusland sluit Onderwijscongres 2026 af met oproep tot onderwijsvisie richting 2035

Airconditioners moeten welzijn van moeders en pasgeborenen verbeteren.
Suriname

Gynaecoloog Marvin Dipoikromo schenkt drie airconditioners aan Kraam- en Nazorgafdeling Diakonessenhuis

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws