• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Inwoners roepen op tot volledig lamleggen leven Suriname wegens stroomtariefverhogingen

Patty door Patty
5 May 2024 14:46
in Suriname
Man boos woedend Surinamer

In Suriname heerst groeiende onrust onder de bevolking vanwege recente verhogingen van de stroomtarieven.

Via sociale media verspreiden vandaag opvallend veel personen oproepen om deze week het land op een vreedzame manier plat te leggen.

De verhogingen die door de Energie Bedrijven Suriname (EBS) zijn doorgevoerd worden door veel personen maar ook bedrijfseigenaren hevig bekritiseerd.

Een vrouw uit Paramaribo schrijft het volgende: “Deze verhoging kan en mag niet worden doorgevoerd. Er wordt beweerd dat het lage waterpeil in het stuwmeer de oorzaak is van de stijgende stroomprijzen, maar dit is onwaar.”

“Het lijkt erop dat de extra kosten gebruikt worden om de projecten van de regering en de verkiezingscampagnes van de coalitiepartijen te financieren.”

De oproepen op sociale media suggereren dat het niet alleen gaat om het uiten van ongenoegen, maar ook om het aandringen op actie.

De initiatiefnemers vragen alle organisaties en burgers om het werk neer te leggen en zo de regering te dwingen de verhogingen terug te draaien.

De situatie zorgt voor veel irritatie onder de Surinaamse bevolking en het is nog onduidelijk hoe de regering zal reageren op deze groeiende druk.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

Suriname heeft de Inter Guyanese Spelen gewonnen in Guyana
Sport

Suriname ontvangt delegatie ter voorbereiding Inter Guyanese Spelen 2025

abos en bbos
Suriname

ABOS en BBOS eisen krachtig optreden tegen mensenrechtenschendingen

simons
Suriname

President Geerlings-Simons neemt deel aan UN80 Summit

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws