• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Inwoners Paramaribo nemen drastische maatregelen voor eigen veiligheid vanwege escalerende misdaad

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
18 april 2024 04:00
in Lifestyle, Suriname
man Suriname heer kerel

In Paramaribo, Suriname, neemt de angst voor harde criminaliteit toe en voelen burgers zich steeds onveiliger, zelfs in hun eigen huizen.

Een inwoner van de hoofdstad heeft naar extreme maatregelen gegrepen in een poging om zichzelf en zijn familie te beschermen tegen de golf van geweld die het land overspoelt.

“De situatie is onhoudbaar geworden. Overal hoor je brute verhalen over mensen die worden beroofd en zelfs vermoord,” vertelt hij aan GFC Nieuws Lifestyle.

Als gevolg van deze toenemende onveiligheid slaapt deze man nu met een houwer naast zijn bed. Dit besluit is niet lichtvaardig genomen.

Het reflecteert een groeiende trend onder de Surinamers die zich niet meer veilig voelen. “Thuis, in de bus, in de auto, en zelfs wandelend door de stad, overal voel ik de dreiging,” legt hij uit.

De impact van de situatie is zo diepgaand dat hij deze voorzorgsmaatregel ook aanbevolen heeft aan zijn vrienden en familie.

“Ik heb iedereen geadviseerd om ook een houwer of iets dergelijks binnen handbereik te houden. Je weet maar nooit wanneer je het nodig hebt. En ze hebben allen gehoor gegeven aan mijn raad.”

Deze ontwikkelingen benadrukken de urgente noodzaak voor effectieve maatregelen vanuit de overheid.

Personen zoals deze man worden gedwongen tot het nemen van dergelijke drastische stappen om zichzelf te beschermen.

Dit alles werpt een scherp licht op de ernstige situatie in Suriname, waar veiligheid niet langer als vanzelfsprekend wordt beschouwd.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

bbs 2
Gezondheid

BBS-medewerkers volgen workshop ‘Stress & Burn-out’

studenten scholier universiteit
Suriname

Fulbright-programma biedt Surinamers kans op graduate studies in de VS

Vergrootglas onderzoek
Gezondheid

Onafhankelijk onderzoek naar directeur Staatsziekenfonds

mental health gezondheid
Gezondheid

Nieuwe Rotary-campagne zet in op mentale weerbaarheid onder jongeren

goudmijners nieuw koffiekampt porknokkers
Suriname

Autoriteiten en small scale miners bespreken situatie rond Nieuw Koffiekamp

Moeders voor consultatiebureauzorg 2
Gezondheid

Financiële impuls voor opvang zwangere vrouwen uit het binnenland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws