• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Internationale Dag van het Onderwijs: Suriname maakt stappen richting inclusief onderwijs

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 januari 2025 23:00
in Suriname
Onderwijs leren studeren

Gisteren werd wereldwijd de Internationale Dag van het Onderwijs gevierd. Dit jaar stond in het teken van het thema ‘Innovatie en Inclusie in het Onderwijs’.

De dag benadrukt het belang van toegankelijk onderwijs voor iedereen, ongeacht achtergrond of fysieke beperkingen.

Stichting Platform ISOS blikte terug op een jaar vol uitdagingen, maar ook op veelbelovende initiatieven om inclusief onderwijs in Suriname te bevorderen.

Een belangrijk hoogtepunt van het afgelopen jaar was de oprichting van de “Talenten en Ondernemerschap School” in Marowijne, een gezamenlijk project met Stichting Teki Lelie.

Deze school biedt onderwijs aan kinderen die nooit eerder de kans kregen om naar school te gaan. Het initiatief werd met enthousiasme ontvangen door zowel ouders als leerlingen.

Hoewel het project een positieve start kende, blijft het ontbreken van speciale schoolgebouwen een belangrijk knelpunt.

Daarnaast zette het NKC Instituut een praktijkgerichte school op, waar jongeren naast basisvaardigheden zoals rekenen en taal ook worden voorbereid op de arbeidsmarkt.

Dit initiatief vergroot de zelfstandigheid van jongeren met speciale hulpvragen en biedt hen betere kansen voor de toekomst.

Een ander succes was de braillecursus, waarin blinde en slechtziende kinderen samen met hun ouders en begeleiders werden getraind. Deze cursus heeft niet alleen de onderwijsvaardigheden verbeterd, maar ook de sociale integratie van deze groep bevorderd.

Ondanks deze hoopvolle ontwikkelingen blijven er veel obstakels. Volgens voorzitter Graskamp van Platform ISOS heeft elk kind recht op onderwijs, maar genieten nog te veel kinderen hier niet van.

“Wij blijven strijden voor de rechten van deze doelgroep en hopen dat de regering hun plek en rechten zal waarborgen,” benadrukt ze.

Met initiatieven gericht op innovatie en inclusie hoopt Platform ISOS in 2025 verdere stappen te zetten richting een samenleving waarin ieder kind de kans krijgt om te leren en te groeien.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

euro geld valuta
Lifestyle

Op deze manieren kunnen rijke Surinamers in Nederland op belasting besparen

Honorair Consul Joseph Haim Harrosh met minister David Abiamofo
Suriname

Israëlische expertise in waterbeheer biedt kansen voor Suriname

bigi boi rozenstruik
Sport

Advocaatkosten kunnen snel stijgen in de zaak Jairzinho Rozenstruik

Verno Prijor
Suriname

TCT haalt hard uit na uitwijken SLM-vlucht: ‘Dit schaadt Suriname internationaal’

binnenland marrons stichting jongeren suriname
Suriname

Beleefdheidsbezoek aan Grootopperhoofd Saamaka in kader van jongerenvoorlichting over HIV/AIDS

tout lui faut brug
Suriname

Afgesloten houten brug aan Tout Lui Faut kanaal zorgt al bijna twee jaar voor dagelijkse overlast

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws