• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Intensivering samenwerking Surinaamse en Marokkaanse bedrijfsleven

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 maart 2021 07:26
in Nieuws
ramdin albert marokko

GFC NIEUWSREDACTIE- Op 12 maart vonden in Casablanca, Marokko gesprekken plaats tussen de minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking, Albert Ramdin met topvertegenwoordigers van een vooraanstaand mijnbedrijf Managem, de wereldproducent van kunstmest CGEM, en de federatie van bedrijven OCP.

De gesprekken concentreerden zich op de mogelijkheden die Suriname te bieden heeft voor investeringen en joint ventures in voornamelijk de mijnbouw (goud, olie en gas) en de agrarische sector en de gezamenlijke voordelen die beide landen kunnen halen uit het aangaan van handelsbetrekkingen, o.a. via het ondertekenen van een luchtvaart overeenkomst en samenwerking tussen de haven van Paramaribo en Dakhla.

“Wij moeten Suriname positioneren als een mogelijke en aantrekkelijke locatie op het Zuid-Amerikaanse continent voor regionale hoofdkantoren en distributie operaties naar landen in de regio.”

“Hiervoor zullen wij uiteraard de nodige faciliteiten en aanpassingen moeten plegen in onze haven en algemene transport infrastructuur, maar wij moeten nu beginnen wereldwijd, en dus ook in Marokko, interesse te kweken”, aldus Ramdin na de gesprekken.

Inmiddels zijn concept overeenkomsten voor wat betreft de samenwerking te lucht en ter zee aangeboden. Afspraken zijn gemaakt om deze zo spoedig mogelijk te ondertekenen.

De op 11 maart j.l. ondertekende tweede Road Map zal het contact en overleg tussen Suriname en Marokko voor wat betreft technische ondersteuning en het bedrijfsleven verder ondersteunen.

De opening van een consulaat in Dakhla met een sterke commerciële oriëntatie zal tot concrete investeringen moeten leiden. Thans wordt voor slechts enkele miljoen dollars geëxporteerd naar Marokko.

Middels het organiseren van virtuele meetings in april zullen de eerste contacten gelegd worden tussen de relevante ministeries en het bedrijfsleven teneinde de mogelijke gebieden van samenwerking te identificeren.

De toppers van de genoemde maatschappijen beaamden de aanwezige potentie voor het bewerkstelligen van goede handelsbetrekkingen.

Het brengen van handelsmissies naar Suriname zal, zo gauw de omstandigheden dat toelaten, opgepakt worden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

drempels parabrug
Suriname

Verkeersdrempels bij Parabrug moeten schade beperken en verkeersveiligheid verhogen

Voorlichters van ministerie LVV instrueren telers over herkenning van cassaveziekte in oostelijke regio
Gezondheid

Ministerie LVV waarschuwt voor cassaveziekte en instrueert voorlichters in oosten

Asfalteringswerkzaamheden aan Sidoredjoweg en Zwartbondstraat in Wanica voor betere bereikbaarheid
Suriname

Ministerie Openbare Werken asfalteert Sidoredjoweg en Zwartbondstraat in Wanica

zijin rosebel
Suriname

Mannen weigeren vertrek uit concessiegebied Zijin zonder oplossingen van de regering

nutrilon413097384
Gezondheid

Geen gezondheidsmeldingen in Suriname, wel alertheid na terugroepactie Nutrilon

Kippen
Nederland

Suriname stopt tijdelijk import van vers bevroren kip uit Nederland vanwege vogelgriep

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws