• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Inspiratiebeurs ‘SULA’ biedt gevarieerd programma

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
29 maart 2023 07:15 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 13:52
in Nieuws
KINDEREN1

GFC NIEUWSREDACTIE-  Informatiestands over de diverse afdelingen binnen het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC) en workshops met fysieke deelname van bezoekers.

Dit is deel van het gevarieerd programma van de vierdaagse informatiebeurs ‘SULA’, die deze week door het voornoemde departement wordt georganiseerd.

Met deze beurs wordt beoogd schoolleiders, leerkrachten, ouders c.q. verzorgers en leerlingen te informeren over de onderwijsontwikkelingen op het niveau van zowel het gewoon lager onderwijs (GLO) als het voortgezet onderwijs (VO).

Ad interim onderwijsminister Krishnakoemarie Mathoera viel op woensdag 29 maart de eer te beurt de activiteit voor geopend te verklaren. Ze vroeg leerkrachten inspiratie uit deze beurs te putten en de hernieuwde energie aan de kinderen over te dragen.

De bewindsvrouw sprak haar dank uit aan de aanwezige onderwijsgevenden, voor hun inzet en benadrukte dat het werk van de leerkracht van onschatbare waarde is.

Minister Mathoera memoreerde ook het motto van voormalig onderwijsminister Marie Levens, namelijk: “Geen enkel kind blijft achter, elk kind telt.” Volgens de ad interim heeft de ex-minister de basis gelegd voor een vernieuwd onderwijssysteem. “Wij zullen voortgaan op het pad, dat zij heeft gelegd”, aldus minister Mathoera.

De vernieuwende ontwikkelingen binnen het onderwijs en het aantrekkelijker maken van het systeem, hebben het MinOWC op het idee gebracht de inspiratiebeurs in het leven te roepen.

De vernieuwingen hebben als doel alle kinderen binnen de samenleving gelijke kansen te bieden. Behalve dat onderwijs leuker en aantrekkelijker moet worden, moeten er ook meer ontwikkelingsmogelijkheden worden gecreëerd om het fenomeen van drop-outs tegen te gaan.

Mis dit niet:

Bezoekers CBB woedend ‘Onze auto parkeren kan, maar veilig naar binnen lopen niet’

Jawa Festival in Rotterdam viert 136 jaar Javaanse geschiedenis en erfgoed

De beurs biedt dan ook een gevarieerd programma; van infostands tot workshops met fysieke deelname van bezoekers. Verder kan men alle informatie, inclusief de workshops, online terugvinden.

De beurs wordt gehouden in het Cultureel Centrum Suriname (CCS). De activiteit staat van 29 maart tot en met 31 maart open voor schoolleiders en leerkrachten.

Ouders, verzorgers en leerlingen kunnen het evenement op zaterdag 1 april bezoeken. De beurstijden zijn: woensdag tot en met vrijdag van 9 uur ‘s morgens tot en met 1 uur in de namiddag en op de zaterdag van 9 uur ‘s morgens tot en met 2 uur in de namiddag.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Weinig ruimte voor voetgangers bij kantoor CBB Lachmonstraat.
Suriname

Bezoekers CBB woedend ‘Onze auto parkeren kan, maar veilig naar binnen lopen niet’

‘Cultuur verbindt generaties’ centraal tijdens viering Javaanse gemeenschap.
Nederland

Jawa Festival in Rotterdam viert 136 jaar Javaanse geschiedenis en erfgoed

Suriname versterkt planningscapaciteit voor ontwikkeling tot 2050
Suriname

UNDP ondersteunt Suriname bij versterking van beleids- en planningscapaciteit

PSA werd goedkoper en digitaal, maar de aangekondigde inhoudelijke versoepeling laat op zich wachten. Foto: KLM-kist op Schiphol
Lifestyle

PSA-regels Suriname: bijna jaar na aankondiging nog geen wetswijziging zichtbaar

President Jennifer Simons overhandigt in Nieuw Nickerie een schoolpakket aan een van de kinderen die voor het initiatief in aanmerking kwamen. Foto: CDS
Suriname

President Simons deelt schoolpakketten uit aan kinderen in Nickerie

Regering evalueert maandelijkse steun van SRD 2 miljoen aan SLM.
Suriname

VP Rusland: continuïteit SLM moet samengaan met verantwoord financieel beleid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws