• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Inheemse vrouwelijke gezagdragers brengen zorgpunten onder aandacht DNA-voorzitter

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 augustus 2021 13:08
in Nieuws
inheemse vrouwen

GFC NIEUWSREDACTIE- Een groep Inheemse vrouwelijke gezagsdragers in Suriname hebben vandaag in een petitie hun zorgpunten kenbaar gemaakt aan de voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA), Marinus Bee.

De petitionarissen geven te kennen dat met de wijziging van de ontwerpwet houdende nadere wijziging van Decreet Uitgifte Domeingrond, het parlement groter ongerief, verwarring en ongelijkheid creëert naar de eerste volken van Suriname.

Met deze woorden willen de gezagdragers het volk van Suriname dragen middels wetgeving om zo de rechten op grond te kunnen krijgen.

In de petitie is opgenomen dat de gezagdragers het initiatief van het college als contra-wetsproduct ervaart die onder andere realisatie van de juridische erkenning van de collectieve mensenrechten van het Inheems volk van Suriname zullen belemmeren en grote verwarring binnen het grondbeleid van het land zal veroorzaken.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Mensen met migraine hebben minder kans op diabetes type 2 en andersom

Verder staat in de petitie dat het proces van informatiewisseling en dialoog aangaande juridische erkenning van de collectieve mensenrechten van Suriname ’s eerste volken, welke tussen de regering en betreffende Surinamers gaande is, nog niet is afgerond.

Voorzitter Bee heeft na de overhandiging van de petitie aangegeven dat de petitie bestudeerd zal worden, waarna er een gesprek volgt met de fractieleiders. Vanuit het parlement zal hierna een besluit worden genomen.

“Dit gaan we niet aan een kant zetten. Naar mijn mening is dit goed gebalanceerd en beargumenteerd. Wij zullen zeker kijken naar de inhoud van het schrijven. Dit is geen discussiepunt, we zijn er om dit land samen op te bouwen. Vanuit dit parlement gaan we zeker rekening houden met alle groepen in het land”, aldus parlementsvoorzitter Bee.

Hij voegde toe dat het parlement altijd openstaat om samen te werken met de organisatie.

Mis dit niet:

President Simons vandaag vertrokken naar VS voor Algemene Vergadering van de VN

Derde politieagent aangehouden in onderzoek naar diefstal van in beslag genomen kwik

 BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

President Simons
Suriname

President Simons vandaag vertrokken naar VS voor Algemene Vergadering van de VN

Verdachte werkzaam bij Regio Bijstandsteam Paramaribo.
Suriname

Derde politieagent aangehouden in onderzoek naar diefstal van in beslag genomen kwik

fast food hamburger
Lifestyle

‘Je hamburger straks per drone bezorgd in Suriname’

Surinam Airways Airbus PZ-TCW
Suriname

KLM, Curaçao, SLM, brand aan boord? Pinas haalt hard uit naar Surinamers die niet goed lezen

Grote schade na brand aan Goton Royongweg.
Suriname

Brand verwoest woning, spuitinrichting en 19 voertuigen in Wanica

LVV heeft maatregelen getroffen na de bevestiging van vogelgriep op een pluimveebedrijf in Paramaribo, waar meer dan 5.000 kippen zijn gestorven. Foto: CDS
Suriname

Vogelgriep in Paramaribo: ruim 5.000 kippen dood, bedrijven binnen 3 kilometer gecontroleerd

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws