• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Inheemse volken dringen aan op ratificatie ESCAZU-overeenkomst voor bescherming activisten

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 augustus 2024 03:00
in Suriname
indianen en inheemsen cultuur

Tijdens de herdenking van de Internationale Dag van de Inheemse Volken op 10 augustus in de Palmentuin werd een krachtige oproep gedaan voor de ratificatie van de ESCAZU-overeenkomst.

Deze overeenkomst, die gericht is op de bescherming van milieu- en mensenrechtenactivisten, werd gepresenteerd als belangrijk voor de veiligheid van de inheemse gemeenschap in Suriname.

Josien Alamoe, voorzitter van de Organisatie van Inheemsen in Suriname (OIS) wees erop dat de ratificatie van de ESCAZU-overeenkomst essentieel is om inheemse activisten en strijders te beschermen tegen geweld en bedreigingen door autoriteiten.

De inheemse volken maken zich grote zorgen over de huidige situatie, waarbij activisten soms worden geconfronteerd met gewelddadige aanvallen in plaats van bescherming door de overheid.

Het niet-ratificeren van de overeenkomst wordt gezien als een gemiste kans om een veilige omgeving te creëren voor degenen die zich inzetten voor de rechten van de inheemse gemeenschappen en de bescherming van het milieu.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #434801
Suriname

Politie en OM onderzoeken overlijden peuters in Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #434803
Suriname

Politie roept op tot extra toezicht na verdrinking 13-jarige tiener tijdens jeugdkamp

Eten maaltijd
Lifestyle

Eten buiten de deur populairder in Suriname

monorath
Suriname

Korps en ministerie rouwen om verlies jonge agent

santokhi en moodi india
Gezondheid

Patiënten merken geen voordeel van geschonken medicijnen uit India

kaars-aansteken
Suriname

Verdriet en bezorgdheid na verdrinking tiener in Vierkinderen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws