GFC NIEUWS- Goed beschouwd, kun je zien dat het moment waarop je officieel werd geboren, niet echt het moment van je geboorte is.
Het is slechts een moment van voortzetting. Daarvoor bestond je al. Je was acht of negen maanden in de baarmoeder. Op welk moment ben jij jou geworden?
Sommige mensen kunnen zeggen dat je je geboortedatum moet verplaatsen naar de dag dat je werd verwekt. Maar dat zou ook niet helemaal juist zijn.
Lang voor het moment van je conceptie waren de elementen waaruit je bent samengesteld al aanwezig in het sperma en het ei die samenkwamen om je te helpen manifesteren.
Je bestond ook in alle omstandigheden die je moeder ondersteunden en voedden terwijl ze zwanger was. En lang daarvoor was je bij je grootouders. Je kunt je geboortedatum zelfs oneindig blijven terugdringen. Er is geen moment waarop je niet bestond. Daarom stelt men in de Zen-traditie vragen als “Hoe zag je eruit voordat je grootmoeder werd geboren?”
(Thich Nhat Hanh)
Deze beschouwing geeft ons een zekere verantwoordelijkheid ten opzichte van het leven. Zoals gezegd is hetgeen wij nu zijn, het resultaat van het leven en diverse besluiten die onze ouders, grootouders en andere voorouders hebben genomen. Evenzo zal hetgeen wij vandaag zijn en doen, zich weerspiegelen in onze kinderen, klein- en achterkleinkinderen, vele generaties lang.
U zult bijvoorbeeld ongetwijfeld hebben gemerkt dat vele ziekten erfelijk zijn. Hartkwalen en suikerziekte zijn vaak door generaties heen te vinden. Ook bepaalde gewoontes en tradities planten zich als het ware voort door generaties heen. Ruzies in families verplaatsen zich vaak genoeg ook naar de volgende generaties. En zo zijn er nog meerdere voorbeelden aan te halen.
Zaken die we dus in de hand hebben om in positieve zin te veranderen, daar moeten we serieus aan werken. Op het gebied van onze gezondheid, van vrede in onze omgeving, van het bewaken van normen en waarden, en zo kunnen we nog meerdere voorbeelden noemen.
Willen we de trend in vervaging van normen en waarden, zoals waarneembaar bij evenementen als de jaarwisseling en Phagwa, zo laten doorzetten?
Of vinden we dat dit omgedraaid moet worden om zodoende de huidige en komende generaties te beschermen? Zaken op hun beloop laten zal ons in dit geval alleen maar verder van huis brengen…
Door onszelf ten goede te verbeteren, helpen we dus niet alleen onszelf en onze naaste omgeving een stapje vooruit, maar ook de vele generaties die nog na ons zullen volgen. Ziedaar een zware verantwoordelijkheid op een ieder van ons, waar we niet lichtvaardig mee moeten omgaan.
Laat daarom onze levensmissie zijn: verbeter de (huidige en volgende) wereld, en laten we daarmee beginnen bij onszelf.
Riaz Ahmadali
Ingezonden| Onze verantwoordelijkheid naar de volgende generaties toe
8 januari 2020 |
Overige berichten

1 voor 12 betaalt één jaar zorg en opvang Parbatia Sahadew

Eerste donatie 1.000 voedselpakketten aan districtscommissariaat Wanica Noord-West

4 miljoen USD voor agrarische projecten in Nickerie

Presidentiële delegatie aanwezig bij oplevering elektrificatieproject Giebelstraat

Stijging euro- en dollarkoersen zorgt voor onrust

Nickerie heeft eigen Kabinet van de President

Ontevreden coronapatiënt valt verpleegster aan

AZP vol, directeur waarschuwt voor veel ergere derde golf

RZW heeft maximale opname Covid-patiënten al bereikt

2 coronadoden en 74 nieuwe besmettingen

Coronapatiënt per vergissing twee keer doodverklaard

Surinaamse mannen moeten leren hun handen thuis te houden

Enorme wateroverlast bij weg naar Inheemse dorpen Para

Immorele oom achter slot en grendel gezet

Japan wil weer projecten in Suriname financieren

President Santokhi in Nickerie voor werkbezoek

Boze man steekt 81 baddoeken hotel in brand

Nieuw beleid Openbare Werken voor grote projecten

Pasgeboren baby zwanger van tweeling

Familiedrama: zusjes van 5 en 6-jaar oud levenloos aangetroffen in elkaars armen na brand in woning

Bedrijfsauto, stroomkabels en breakerkasten gestolen, twee mannen ingesloten

Minister Silvano Tjong-Ahin participeert in Ministeriële Climate Roundtables

Man elektrocuteert 10-jarige zoon

Dierenartsen injecteren hondenvaccin in mensen als coronaprik

Eerste niet-residerend ambassadeur van Angola voor Suriname

Start stakeholdersmeetings nieuw ontwerp Waterkant

KKF maakte procedurele fout bij uitschrijving New Surfin

Amoksi wil een zuiver politiekorps

Vader van ontvoerde 22-jarige vrouw beëindigt eigen leven nadat politieagent geld eist

Nierdialysepatiënten ervaren discriminatie SZF

Recreatieoorden Para blijven open tijdens total lockdown

Diplomatieke nota Suriname naar Nederland om vliegreizen toe te staan voor begrafenissen

Man breekt in woning vrouwen en bevredigt zichzelf

Zo snel mogelijk merendeel Surinamers vaccineren is enige oplossing om uit coronaellende te komen

104 nieuwe coronabesmettingen en 189e dode

Geestelijk gestoorde man zwaar mishandeld

Bouwvakker uit Paramaribo timmert vriendin in elkaar omdat ze mobiel niet beantwoordde

Blanke leerkracht knipt haar 7-jarige leerling kort zonder toestemming ouders

Mensen die slecht slapen hebben groter risico op vroegtijdig overlijden

21-jarige studente permanent verminkt na zoutzuur aanval door man

Marktverkopers vestigen hoop op Brunswijk

BOG roept samenleving op te testen en zich te laten vaccineren, afname in vaccinatiecijfers

Verkeerslichten kruispunt Gemenelandsweg en Zonnebloemstraat langer buiten werking

SAMAP ondersteunt landbouwers bij het invullen van aanvraagformulieren voor grants

Coronaellende in India neemt hartverscheurende vormen aan

Geen US$dollars bij Surinaamse cambio’s te vinden voor minder dan SRD 18.50

Moeder en vriendin takelen 6-jarig dochtertje af, meisje op intensive care

Deze baby wordt door artsen beschreven als ‘wonderbaby’

Nationaal Jeugdinstituut start met consultatiefase
