• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Inbeslagname internationaal beschermde, internationaal bedreigde en endemische diersoorten

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 juli 2023 13:23 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:29
in Nieuws
beschermede diersoorten

GFC NIEUWSREDACTIE- Vanuit ingekomen klachten afkomstig van buurtbewoners te Garnizoenspad in Suriname met betrekking tot geluidsoverlast hebben leden van de Dienst ‘s Lands Bosbeheer afdeling Natuurbeheer een terrein in de omgeving van Garnizoenspad op woensdag 19 juli jongstleden aangedaan voor controle.

Na controle bleek het te gaan om internationaal beschermde diersoorten namelijk de Lery Ara en de Golden Tamarin.

Deze diersoorten komen alleen in Brazilië voor en zijn eveneens internationaal bedreigde diersoorten.

Op voornoemd terrein zijn de bovengenoemde dieren in beslag genomen.

De dieren zijn afkomstig uit smokkel vanuit Brazilië via Guyana naar Suriname.

De dienst ’ s Lands Bosbeheer attendeert erop dat invoer en uitvoer van in het wild levende dieren en planten , zo ook delen ervan en/of producten vervaardigd uit delen ervan vergunningplichtig is (Suriname Forest Service).

Invoer en uitvoer van in het wild levende dieren en planten, zo ook delen ervan en/of producten vervaardigd uit delen ervan die onder the Convention on International Trade in Endangered Species (CITES) vallen, zijn eveneens CITES vergunningplichtig.

Het is verboden wildlife te importeren en/of te exporteren zonder een schriftelijke vergunning van de Dienst ’s Lands Bosbeheer.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Appels
Nederland

Surinaamse boer wil appels kweken en zoekt hulp bij Nederlandse landbouwers

arts dokter ziekenhuis specialist
Gezondheid

Mannen in Paramaribo pleiten voor modernere operatiemethoden bij prostaatproblemen

technology laptop mobiel
Suriname

Telesur ontkent nieuwe storingskosten maar e-mail van medewerker zorgt voor verwarring

Simons-Rusland
Suriname

Stilstand onder Simons is eigenlijk vooruitgang, stelt Suriname- analist

arrest handboeien verdachte politie
Suriname

Chinese winkelierster beroofd in Latour twee verdachten snel aangehouden

schiphol airport KLM
Lifestyle

Nederland steeds minder interessant voor Surinaamse gelukszoekers

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws