• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

In Suriname voorlopig geen plannen voor entreegeld bij supermarkten

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 maart 2025 18:00
in Suriname
betalen geld

Je loopt een supermarkt in Suriname binnen, maar in plaats van een winkelwagen te pakken, moet je eerst een borg betalen om überhaupt naar binnen te mogen.

Geen kassières, geen scanapparaten, gewoon pakken wat je nodig hebt en weer naar buiten lopen.

Klinkt als iets uit de toekomst? In Nederland, Duitsland en Engeland is dit al werkelijkheid.

De Duitse supermarktketen ALDI test op verschillende locaties een systeem waarbij klanten eerst een bedrag betalen om de winkel binnen te komen.

Zodra ze binnen zijn, wordt alles wat ze in hun mandje leggen automatisch geregistreerd via sensoren.

Bij het verlaten van de winkel wordt het totaalbedrag via een app van hun rekening afgeschreven. Dit systeem, bekend als “Shop & Go”, moet wachtrijen verminderen en het winkelen versnellen.

In landen als de VS en delen van Azië heeft Amazon Go al bewezen dat deze technologie kan werken.

Maar hoe realistisch is zo’n systeem in Suriname? GFC Nieuws deed onderzoek en kwam tot de conclusie dat het hier voorlopig nog niet aan de orde is.

Mis dit niet:

Verkeersmaatregelen moeten drukte door werkzaamheden Domineestraat beperken

VNB: Samenwerking veiligheidsbonden is democratisch gelegitimeerd besluit

Suriname heeft een lange weg te gaan op het gebied van digitale betaaloplossingen. Veel mensen vertrouwen nog op contant geld en zijn minder gewend aan contactloze betalingen en geavanceerde apps.

Daarnaast is er de vraag of supermarkten willen investeren in dure technologie, terwijl de meeste klanten nog gewend zijn aan de traditionele manier van winkelen.

Voorlopig hoeven Surinamers zich dus geen zorgen te maken over entreegeld bij de supermarkt. Maar wie weet hoe de toekomst eruitziet? Technologische ontwikkelingen gaan snel, en wat nu nog ver weg lijkt, kan over een paar jaar heel normaal zijn.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Politie begeleidt het verkeer in de binnenstad van Paramaribo tijdens de werkzaamheden aan de Domineestraat. Foto: CDS
Suriname

Verkeersmaatregelen moeten drukte door werkzaamheden Domineestraat beperken

Revelino Eijk
Suriname

VNB: Samenwerking veiligheidsbonden is democratisch gelegitimeerd besluit

Nederlandse douane ontdekt verdovende middelen tijdens controle.
Nederland

Cocaïne aangetroffen in partij bevroren vis uit Suriname

DC's en PG werken aan uniforme aanpak openbare orde.
Suriname

Politie, OM en DC’s versterken samenwerking rond handhaving

Atjoni maakt zich op voor beurs vol cultuur, informatie en ondernemerschap
Suriname

Kabinet vicepresident ondersteunt beurs die Boven-Suriname op de kaart moet zetten

NPS-parlementariër Jeffrey Lau ziet grote kansen voor handel, toerisme en investeringen.
Suriname

Brug naar Frans-Guyana kan economische motor voor Suriname worden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws