• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Illegale sigaretten en landbouwchemicaliën in beslag tijdens reguliere controlewerkzaamheden

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 december 2024 17:22
in Suriname
Illegale tabakshandel raakt staatskas, economie en volksgezondheid

Illegale tabakshandel raakt staatskas, economie en volksgezondheid.

De Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), heeft tijdens haar reguliere controlewerkzaamheden in het district Wanica, overtredingen geconstateerd zoals prijsopdrijving, geen prijsaanduiding en het bezitten van illegale sigaretten en landbouwchemicaliën.

De ECD heeft tijdens de controles supermarkten aangedaan aan de Sir Winston Churchillweg, Dageraadweg, Botrotoertoeroeweg, Pandit Paltan Tewarieweg, Hanna’s Lustweg, Esperanceweg hoek Welgedacht C en Nieuw Weergevondenweg.

De ECD heeft bij Supermarkt F. aan de Botrotoertoerweg hoek Pandit Paltan Tewarieweg no.01 illegale sigaretten en landbouwchemicaliën aangetroffen en in beslag genomen. De winkel is gesloten.

Bij supermarkt X. aan de Esperanceweg hoek Welgedacht C weg br. 412. heeft de ECD geen prijsaanduiding aangetroffen op de goederen; uien, aardappel, blom, bruine en witte suiker en babyvoeding. De goederen zijn in beslag genomen en de winkel is gesloten.

Tijdens de controlewerkzaamheden bij supermarkt J. ⁠aan de Nieuw Weergevondenweg no. 746 is er geen prijsaanduiding aangetroffen op bruine suiker, uien, Kernel sunflower oil, Habibi soya bean oil en zout. De goederen zijn in beslag genomen en de winkel is gesloten.

Hierbij hebben bovengenoemde supermarkten de wet Economische Delicten, de wet Bedrijven en beroepen en de wet tegen gaan smokkel overtreden. Er zijn Processen Verbalen (PV’s) opgemaakt voor de supermarkten ter zake de bovengenoemde delicten en het onderzoek duurt voort.

Het ministerie van EZ roept de winkeliers op om te allen tijde mee te werken bij de controlewerkzaamheden door de ECD-ambtenaren en verzoekt zich te houden aan wet en regelgeving.

De samenleving wordt ook opgeroepen om vermoedens van prijsopdrijving en hamsteren door te geven. Klachten kunnen nog steeds worden doorgegeven via het verkort nummer 1940, Whatsapp +5978530915 en op het telefoonnummer 483949.

Mis dit niet:

SRD 115 miljoen nodig voor RGD-cao, overheid heeft slechts SRD 80 miljoen beschikbaar

Albina pakt waterkant aan met nieuwe ondernemersunits en verplicht rode vuilniszakken

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

RGD krijgt 13,5 procent loonsverhoging, maar TWK wordt doorgeschoven naar 2027.
Gezondheid

SRD 115 miljoen nodig voor RGD-cao, overheid heeft slechts SRD 80 miljoen beschikbaar

Aan de Kaplerstraat in Albina zijn tien nieuwe ondernemersunits gebouwd als onderdeel van de verfraaiing en ordening van de waterkant. Foto: CDS
Suriname

Albina pakt waterkant aan met nieuwe ondernemersunits en verplicht rode vuilniszakken

VP Rusland met Minister Monorath & vertegenwoordigers. Foto: CDS
Suriname

Suriname brengt veiligheidsdiensten bijeen tegen criminaliteit en cyberdreigingen

toyota auto stuur
Suriname

17-jarige bromfietser overleden na aanrijding bij VSH, rijbewijs automobilist ingevorderd

Bescherm het volk, niet alleen het imago van de regering.
Suriname

PALU: vissterfte Saramaccarivier geen incident, maar nationale ramp

De nieuwe pompinstallatie aan de Sommelsdijks Kreek bestaat uit drie pompen en is met financiële steun van Japan gerealiseerd. Foto: CDS
Suriname

Nieuwe pompen van US$ 2,7 miljoen moeten wateroverlast in Paramaribo verminderen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws