• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Illegale goudzoekers Nieuw-Koffiekamp blokkeren weg naar goudmijn Zijin Rosebel Goldmines

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 september 2024 07:31
in Suriname
acie protest brokopondo nieuw koffiekamp

De weg naar de goudconcessie van Zijin Rosebel Goldmines in Nieuw-Koffikamp is geblokkeerd door ‘illegale’ goudzoekers – bewoners uit het gebied – die beweren het recht te hebben om goud te winnen in het gebied.

De bewoners, die al jaren actief zijn in het winnen van goud, hebben hun frustraties geuit over het feit dat Zijin Rosebel Goldmines hen herhaaldelijk verwijdert. Ondanks eerdere beloften dat er een oplossing zou komen, is deze tot op heden uitgebleven.

De betrokken gemeenschap heeft vaker geprobeerd het conflict met zowel de vicepresident als Zijin Rosebel Goldmines op te lossen. “We willen met de mensen praten. We hebben vaker gesproken met de vicepresident en Zijin, maar er komt geen oplossing,” aldus een woordvoerder in gesprek met DTV.

De bewoners hebben gesuggereerd dat de door hen toegewezen mijnplek geen goud bevat, wat hun onvrede heeft vergroot. De kapitein van het gebied wordt niet vertrouwd door de bewoners, wat bijdraagt aan de spanning in de regio.

Eerder zei vicepresident Ronnie Brunswijk dat een duurzame oplossing voor de problemen binnen de goudsector meer dan noodzakelijk is. Alle betrokken partijen moeten bijdragen aan deze oplossing.

Op donderdag 29 augustus heeft Brunswijk een overleg gevoerd met een delegatie van Zijin Rosebel Gold Mines N.V. en minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen. Dit overleg volgde op een verzoek van de ontevreden gouddelvers om bemiddeling.

Tijdens de ontmoeting heeft Brunswijk enkele voorstellen gedaan om tot een oplossing te komen, waaronder het verzoek om de toestemming om in het gebied te blijven tot het eind van het jaar te verlengen.

In de tussentijd moeten alle betrokkenen aan een concrete oplossing werken. De vertegenwoordigers van Zijin hebben beloofd het verzoek van de vp door te geven aan de bedrijfsleiding.

Mis dit niet:

‘Stuk grond in Suriname kan voldoende zijn om Nederlandse bijstand kwijt te raken’

“Put your money where your mouth is”, zegt NH-minister Abiamofo over investeringen in Surinaamse energie

Momenteel is de politie ter plaatse om de situatie te monitoren. De gouddelvers zijn verzocht zich te gedragen.

Op dit moment wordt er contact opgenomen met de leiding van het land voor verdere stappen.

Beeld: DTV

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

paramaribo suriname perceel
Lifestyle

‘Stuk grond in Suriname kan voldoende zijn om Nederlandse bijstand kwijt te raken’

suriname paramaribo 4 ebs
Suriname

“Put your money where your mouth is”, zegt NH-minister Abiamofo over investeringen in Surinaamse energie

Politie houdt verdachte aan na wilde achtervolging in Sunny Point-gebied
Suriname

Man zonder rijbewijs rijdt in op politie en meerdere voertuigen tijdens vluchtpoging

Slagvaardig optreden resulteert in forse boetes.
Suriname

193 bekeuringen en SRD 61.300 aan boetes tijdens vakantiecontroles

Minister zet in op sterkere Defensie en betere zorg voor militairen.
Suriname

Ramsaran wil Defensie op orde brengen: kazernes, voeding en arbeidsvoorwaarden aangepakt

vrienden uitgaan muziek zingen
Suriname

Para gaat strenger optreden tegen evenementen zonder vergunning

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws