• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Iedere aanvraag studiefinanciering krijgt eerlijke kans

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
23 september 2021 04:19
in Nieuws
geld

GFC NIEUWSREDACTIE- Studenten die bij de Nationale Ontwikkelingsbank (NOB) in Suriname een aanvraag doen voor studiefinanciering en voldoen aan de voorwaarden zullen daarvoor in aanmerking komen.

“Er is enige onduidelijkheid ontstaan over het verstrekken van de studiefinanciering, maar iedere aanvraag krijgt een eerlijke kans,” zegt Gracia Valies-Ormskirk, directeur Beroepsonderwijs en waarnemend directeur Algemeen Vormend Onderwijs.

De departementsleiding begrijpt dat er vele verzoeken binnen zullen komen. Er zal door de NOB en een commissie van het MinOWC met de voorwaarden worden gewerkt, waarbij de adviezen gezamenlijk worden geformuleerd. De uiteindelijke beslissing wordt door de commissie van het MinOWC genomen.

Aanvraagvoorwaarden

Voor het indienen van een aanvraag voor studiefinanciering dient de student aan de volgende voorwaarden te voldoen:

• In het bezit zijn van de Surinaamse nationaliteit.

Opmerking:

Studenten die niet in het bezit zijn van de Surinaamse nationaliteit, maar wel in Suriname zijn geboren, alsook ingezetene zijn en voor wie reeds de Surinaamse nationaliteit is aangevraagd, kunnen ook in aanmerking komen voor een studielening;

• Ingeschreven zijn op een opleiding van het universitair of het hoger beroepsonderwijs in Suriname.

Studenten kunnen een lening aangaan ter dekking van de directe- en indirecte studiekosten.

Financiering kan aangevraagd worden voor:

Studeren in Suriname

1. Inschrijfgeld, zoals vastgesteld do or de onderwijsinstelling;
2. Collegegeld, zoals vastgesteld door de onderwijsinstelling;
3. Maandelijkse lening van maximaal SRD 875.

Voor een volledig overzicht bezoekt u de website van de NOB http://fss.nobsuriname.com/studiefinanciering/

Geen buitenlandse financiering

Voorlopig is er SRD 10 miljoen ter beschikking voor studiefinanciering. Daarom is het nu niet mogelijk om leningen te verstrekken voor buitenlandse studies, zegt Valies-Ormskirk.

Er wordt prioriteit verleend aan studenten die lokaal een opleiding volgen. Deze studenten kunnen hun aanvraag bij de NOB indienen van 1 september tot en met 31 oktober 2021 voor opleidingen, die in de maanden oktober en november 2021 aanvangen.

Na 31 oktober 2021 zullen er geen aanvragen meer in ontvangst worden genomen voor de bovengenoemde periode.

De volgende indieningsperiode zal tijdig worden bekendgemaakt voor opleidingen, die later starten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

man heer selfie telefoon camera
Lifestyle

Ongevraagd foto’s maken zorgt voor groeiende irritatie in Suriname

chan santokhi vhp
Nederland

VHP Nederland diep geraakt door heengaan van Santokhi

Roken stoppen
Gezondheid

Geor Hering haalt hard uit naar rokende en drinkende ouders

Minister Noersalim ontvangt Marokkaanse delegatie voor samenwerking op gebied van bodemonderzoek en bemesting
Suriname

Minister Noersalim ontvangt Marokkaanse delegatie voor samenwerking bodemonderzoek

vliegtuig boeing transavia
Lifestyle

Nederlanders gaan dit jaar niet naar Suriname: ‘Wij kiezen voor Zuid-Spanje’

chan santokhi
Suriname

“Bedroefd en geschokt”: Nederland condoleert Suriname na overlijden oud-president

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws