• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

IDO levert eerste groep militaire tuchtrechters af

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
31 maart 2023 03:50 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 13:45
in Nieuws
MILITAIREN

GFC NIEUWSREDACTIE- “Het is voor ons een markante dag, omdat deze cursus 30 jaar terug voor het laatst is gedraaid binnen de defensieorganisatie. Al die tijd daarvoor hebben we het moeten doen met alleen praktijkoverdracht. Ervaring is ook nooit genoeg. Ook de theoretische uitgangspunten vormen de basis”, aldus kolonel Justus Hew A Kee, commandant van het Instituut voor Defensie Opleidingen (IDO) donderdag bij de afsluiting van de Tuchtrechterscursus voor de militairen van klas 23-01.

Met het in ontvangst nemen van hun certificaten zijn de kennis en vaardigheden van 14 militairen tot straffen bevoegde/beklagmeerdere verder aangescherpt voor een professionelere uitvoering van een adequaat tuchtproces.

De IDO-commandant stelt dat tucht het belangrijkste instrument is binnen de defensieorganisatie, omdat het bestaat om de discipline van de militair te waarborgen.

Deze discipline is nodig om operaties en uitvoeringen zo goed mogelijk te doen. “Niet alleen om gehoorzaam te zijn, maar ook volgzaam te zijn. Dus als je de tucht niet goed kan toepassen binnen de organisatie, dan zal die organisatie gedoemd zijn om tot de juiste potentie te komen”, aldus kolonel Hew A Kee.

Hoofdinstructeur van deze cursus, kolonel Glenn Sedney, stelt dat hij voor een klas heeft gestaan die niet daar aanwezig was met een schrift of laptop om aantekeningen te maken.

“Maar er is actief deelgenomen. Het was een interactie en er zijn bijzondere vragen gesteld. Het gaat om mensen die uit de praktijk zijn en heel veel prakrijkervaringen naar voren hebben gebracht”, aldus kolonel Sedney.

De bevelhebber van het Nationaal Leger, kolonel Werner Kioe A Sen, benadrukte dat het nodig was om te komen tot het punt van standaardisering van de toepassing van het tuchtrecht.

Voorheen moesten officieren deze ervaring on the job leren, waardoor elke persoon op basis van zijn eigen perceptie handelde. “Met deze standaardisatie hebben we kunnen bereiken dat wij allemaal één taal spreken”, aldus de bevelhebber.

Mis dit niet:

Rolstoel geeft Chantal Alamaké meer bewegingsvrijheid in Tapoekoe

DSB draagt USD 35.000 bij aan behoud Elisabeth Samson Huis

 

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Chantal Alamaké krijgt rolstoel na verkeersongeval
Suriname

Rolstoel geeft Chantal Alamaké meer bewegingsvrijheid in Tapoekoe

DSB benadrukt maatschappelijke verantwoordelijkheid
Suriname

DSB draagt USD 35.000 bij aan behoud Elisabeth Samson Huis

maaltijd eten vliegtuig
Lifestyle

Moeten reizigers naar Suriname straks betalen voor eten en drinken?

Verplichte verkoop exportopbrengsten kan lokale productie belemmeren.
Suriname

VSB bezorgd over deviezenregeling

Suriname werkt aan regels voor cryptodienstverleners terwijl Bitcoin ver onder zijn record staat.
Lifestyle

‘Nieuwe cryptowet kan Surinamers helpen sneller vermogen op te bouwen’

Brandstofprijs en loonverhoging steeds meer met elkaar verweven
Suriname

Regering onderzoekt afbouw brandstofcap te midden van loononderhandelingen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws