• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

IDB, SBF en NOB bespreken toekomst agrarische sector met LVV

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 September 2025 14:15
in Suriname
[Aggregator] Downloaded image for imported item #413255

Gisteren vond op het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) een presentatie plaats over de toekomst van de agrarische sector in Suriname, onder het thema: “Is de agrarische sector in Suriname aan het imploderen? – Het mag niet doodbloeden!”

De sessie was gericht op een diepgaande analyse van micro-, kleine en middelgrote ondernemingen (MSME’s) binnen deze sector.

De presentatie werd verzorgd door de econoom Swami Girdhari, die in opdracht van het Suriname Business Forum (SBF) en de Inter-American Development Bank (IDB) een onderzoek uitvoerde naar de huidige positie en de uitdagingen van de agrarische sector.

Dit onderzoek werd uitgevoerd in samenwerking met de Nationale Ontwikkelingsbank (NOB) en leverde belangrijke inzichten, die tijdens de sessie breed werden besproken.

Volgens Girdhari spelen micro-, kleine en middelgrote ondernemingen een cruciale rol binnen de landbouw. Zij zijn essentieel voor het creëren van werkgelegenheid, het bieden van inkomenszekerheid en het versterken van sociale cohesie.

Daarnaast dragen zij bij aan de bestrijding van armoede en de waarborging van voedselzekerheid in Suriname. Ondanks hun belang ervaren deze ondernemingen echter aanzienlijke belemmeringen, waaronder beperkte toegang tot financiering.

Het onderzoek benadrukt dat deze toegang moet worden verbeterd door een intensievere samenwerking tussen de overheid en financiële instellingen, zodat boeren en kleine ondernemers gemakkelijker leningen kunnen verkrijgen.

Het panel, bestaande uit LVV-minister Mike Noersalim, directeur Gilbert van Dijk van SBF en president-directeur Sandy Cameron van NOB, besprak deze bevindingen uitvoerig.

Ook parlementslid Ebu Jones, lid van de vaste commissie LVV, droeg met zijn inbreng bij aan het brede perspectief op de uitdagingen en kansen in de sector.

Eerder deze maand deelde Girdhari zijn bevindingen met onder andere het bedrijfsleven en overige belangstellenden, maar het hoogtepunt is toch wel LVV.

“Landbouw is geen “even doen” vak. Het is een wetenschap! Daarom is er geen betere plek voor deze sessie dan op LVV, het kenniscentrum van de agrarische sector”, benadrukte hij.

Minister Noersalim benadrukte de urgentie van de situatie en sprak de hoop uit dat dit soort samenwerkingsverbanden en initiatieven daadwerkelijk het verschil gaan maken.

Hij zei dat het ministerie zich zal blijven inzetten voor een toekomstbestendige landbouw, waarin innovatie, samenwerking en ondersteuning centraal staan.

“Alleen samen kunnen we ervoor zorgen dat de agrarische sector niet doodbloedt, maar juist bloeit en groeit voor generaties die komen”, zei de bewindsman.

Dit bericht is afkomstig van gov.sr

ShareTweetSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #413242
Suriname

Digitale rijbewijzenaanvraag gelanceerd als nieuwe stap in e-diensten overheid

goudwinning
Suriname

Chemische stoffen bij goudwinning vergroten risico’s voor mens en natuur

anastacia pokie ID eid CBB
Suriname

CBB-directeur Pokie: 8.907 ID-kaarten nog af te halen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws