• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

HvJ behandelt verzoekschrift in 8 decemberstrafproces, Bouterse nog steeds spoorloos

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 februari 2024 06:12
in Suriname
bouterse desi delano

Het Hof van Justitie (HvJ) heeft de behandeling voortgezet van het verzoekschrift van het ‘nieuw’ advocatenteam van de vijf veroordeelden in het 8 decemberstrafproces.

Tijdens de zitting dinsdag kregen de advocaten de gelegenheid om hun argumenten toe te lichten, nadat eerder stukken waren uitgewisseld tussen de advocaten, het Hof en het Openbaar Ministerie (OM).

De zitting vond plaats achter gesloten deuren, maar na afloop hebben de advocaten de media te woord gestaan. Murwin Dubois, een van de advocaten, gaf aan dat het HvJ zich zal beraden over de verzoeken en dat er op 20 maart een vonnis wordt gewezen. Hij gelooft dat de advocaten goede argumenten hebben voorgedragen die goed onderbouwd zijn.

Drie van de vijf veroordeelden waren aanwezig bij de zitting, maar ex-president Desi Bouterse en Iwan Dijksteel zijn nog steeds voortvluchtig. De overige drie hebben zich eerder gemeld bij de strafinrichting te Santo Boma.

De advocaten blijven namens hun cliënten pleiten dat de vonnissen in het 8 decemberstrafproces niet ten uitvoer worden gelegd.

Het blijft echter onduidelijk waar ex-president Bouterse zich bevindt. Een maand nadat hij zich bij de Santo Boma-gevangenis in Paramaribo had moeten melden, is hij nog altijd spoorloos.

Bouterse werd in december 2023 veroordeeld tot 20 jaar celstraf voor de Decembermoorden van 1982, waarbij vijftien critici en tegenstanders van zijn militaire regime werden gemarteld en vermoord.

Berichten over een mogelijke vlucht naar Venezuela of een ander land zijn niet verifieerbaar. Ook is het onduidelijk of Bouterse zich nog op Surinaams grondgebied bevindt.

Zijn advocaten hebben op 9 januari nog een bijeenkomst met Bouterse gehad bij hem thuis, waar hij fysiek aanwezig was.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gerold sewcharan pro
Suriname

Mungra waarschuwt dat Sewcharans pleidooi voor meerdere PG’s eigenbelang dient

geur vies stank neus
Suriname

Vreemde indringende geur in Gompertstraat roept zorgen op bij voorbijgangers

afval vuilnis
Suriname

Geor Hering pleit voor torenhoge boetes voor sloddervossen in Suriname

seat belt riem gordel veiligheidsgordel
Nederland

Nederlandse toeristen signaleren verborgen veiligheidsgordels in taxi’s Paramaribo

chan santokhi
Suriname

Van der San en analisten: Santokhi doodsbang dat PG wordt vervangen

Datasur X Car 1200x920
Suriname

Datasur uitgeroepen tot beste ICT- en Datacenter-dienstverlener 2025 van het Caribisch gebied

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws