• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Hulp zoeken op sociale media: steun of schaamte?

Shafely King door Shafely King
10 June 2025 02:00
in Suriname
Online hulp vragen

In de huidige samenleving kiezen steeds meer mensen ervoor om via sociale media hulp te vragen wanneer ze zich in een moeilijke situatie bevinden.

Of het nu gaat om een plotseling verlies van inkomsten, een ernstig zieke naaste, huisvestingsproblemen of psychische nood, sociale media bieden een laagdrempelig en snel bereikbaar kanaal om steun te zoeken.

Deze publieke oproepen kunnen in theorie een breed netwerk activeren en zo mogelijk directe hulp of advies opleveren.

Toch blijkt uit onderzoek van GFC Nieuws dat het zoeken van hulp via digitale platforms niet altijd het gewenste resultaat heeft.

In sommige gevallen krijgen hulpvragers niet alleen geen steun, maar ervaren ze ook negatieve reacties zoals afwijzing, beschaming of zelfs digitale intimidatie.

Personen reageren soms sceptisch en twijfelen aan de echtheid van de situatie.

Anderen beschuldigen de hulpvrager van aandachttrekkerij of reageren met openlijke vijandigheid.

Deze vormen van negatieve feedback kunnen een grote impact hebben op de hulpzoekende.

Voor velen is het al een grote stap om hun problemen publiekelijk te delen en hulp te vragen.

Het ontvangen van harde, oordelende of sarcastische reacties kan het gevoel van schaamte versterken en leiden tot zelftwijfel.

Dit gevoel van afgewezen worden kan zo sterk zijn dat mensen zich terugtrekken en bij een volgende crisis aarzelen om opnieuw hulp te vragen.

Vooral kwetsbare groepen lopen hierdoor het risico hun laatste vangnet te verliezen.

Ze worden mogelijk verder geïsoleerd, terwijl ze juist behoefte hebben aan sociale steun.

Aan de andere kant is gebleken dat positieve reacties op hulpvragen juist een belangrijke rol kunnen spelen in het herstel en het welzijn van kwetsbare personen.

Empathie, begrip en een respectvolle houding van anderen kunnen een gevoel van verbondenheid en veiligheid creëren.

Dit stimuleert hen om hun verhaal te blijven delen en open te blijven staan voor hulp.

Foto ter illustratie 

ShareTweetSend

Meer berichten

vrouwen dames vriendinnen
Lifestyle

Hechte band van jeugdvriendinnen uit Paramaribo valt uiteen na uitlekken groot geheim

brandweer bikers in actie
Suriname

KBS-bikers in actie tijdens droge periode: waarschuwing voor gevaarlijk brandgedrag

santokhi gevangenis
Nederland

Analist Ramcharan: Als Santokhi schuldig is hoort hij in de gevangenis

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws