• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Homohuwelijk is een mensenrecht maar veel ouderwetse mensen weigeren mee te gaan

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
19 februari 2025 00:00
in Lifestyle, Opinie
Homo lesbisch

Het is ongelofelijk dat wij in Suriname anno 2025 nog steeds doen alsof het homohuwelijk een bedreiging is voor onze samenleving.

Terwijl de beschaafde wereld allang begrepen heeft dat liefde tussen twee mensen geen geslacht kent, blijven wij hier vastgeroest in achterhaalde ideeën en ouderwetse denkbeelden.

De reacties die je ziet op sociale media en van geestelijken wanneer dit onderwerp ter sprake komt zijn ronduit beschamend.

Mensen die zich gedragen alsof een huwelijk tussen twee mannen of twee vrouwen het einde van de beschaving betekent, terwijl we in een land leven waar corruptie, armoede en misdaad veel grotere problemen vormen.

In Nederland en talloze andere landen is het homohuwelijk de normaalste zaak van de wereld.

Geen gedoe, geen hysterie, gewoon twee mensen die elkaar liefhebben en hun relatie wettelijk willen bezegelen. Waarom kunnen wij dat hier niet accepteren? Waarom blijven we hangen in bekrompenheid en achterlijke redeneringen die nergens op slaan?

Het trieste is dat de meeste tegenstanders van het homohuwelijk geen enkel rationeel argument kunnen geven.

Ze roepen iets over ‘cultuur’ of ‘geloof’, maar vergeten dat cultuur en geloof nooit een excuus mogen zijn om anderen hun rechten te ontzeggen.

Mis dit niet:

Wanneer Surinamers Nederland boven hun eigen land plaatsen

Geen woning, geen leerkracht, geen onderwijs voor kinderen binnenland

En laten we eerlijk zijn: onze cultuur is al een mix van invloeden uit de hele wereld, dus waarom blijven we net op dit vlak zo koppig?

Suriname moet stoppen met doen alsof het leven in de 19e eeuw is blijven hangen. We kunnen niet eeuwig achterblijven terwijl de rest van de wereld vooruitgaat.

Acceptatie en gelijkheid zijn geen westerse uitvindingen, het zijn fundamentele mensenrechten.

Tijd om wakker te worden en te beseffen dat liefde geen beperkingen kent, behalve die welke wij er zelf op leggen. Het is 2025. Laten we eindelijk eens volwassen worden.

C. Wallerlei

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Shashi Roopram wil meer Nederlandse vaderlandsliefde. Foto: SBS6/Nieuws van de dag
Column

Wanneer Surinamers Nederland boven hun eigen land plaatsen

Illustratiefoto.
Opinie

Geen woning, geen leerkracht, geen onderwijs voor kinderen binnenland

Waarom is minister Wijnerman nog niet ontslagen?
Opinie

Suriname hard op weg naar faillissement

Een hotel in Amsterdam kost niet alleen meer, ook de toeristenbelasting loopt op. Foto: Amsterdam
Lifestyle

‘Surinaamse reizigers kunnen Amsterdam beter overslaan als ze van hun geld houden’

Een ernstige notenallergie laat een Surinamer nadenken over vertrek naar Nederland. Foto: illustratief
Column

Ze woont graag in Suriname, maar haar notenallergie duwt haar richting Nederland

zwerver dakloos
Opinie

Dakloos, psychisch ziek en op straat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws