• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Homohuwelijk is een mensenrecht maar veel ouderwetse mensen weigeren mee te gaan

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
19 februari 2025 00:00
in Lifestyle, Opinie
Homo lesbisch

Het is ongelofelijk dat wij in Suriname anno 2025 nog steeds doen alsof het homohuwelijk een bedreiging is voor onze samenleving.

Terwijl de beschaafde wereld allang begrepen heeft dat liefde tussen twee mensen geen geslacht kent, blijven wij hier vastgeroest in achterhaalde ideeën en ouderwetse denkbeelden.

De reacties die je ziet op sociale media en van geestelijken wanneer dit onderwerp ter sprake komt zijn ronduit beschamend.

Mensen die zich gedragen alsof een huwelijk tussen twee mannen of twee vrouwen het einde van de beschaving betekent, terwijl we in een land leven waar corruptie, armoede en misdaad veel grotere problemen vormen.

In Nederland en talloze andere landen is het homohuwelijk de normaalste zaak van de wereld.

Geen gedoe, geen hysterie, gewoon twee mensen die elkaar liefhebben en hun relatie wettelijk willen bezegelen. Waarom kunnen wij dat hier niet accepteren? Waarom blijven we hangen in bekrompenheid en achterlijke redeneringen die nergens op slaan?

Het trieste is dat de meeste tegenstanders van het homohuwelijk geen enkel rationeel argument kunnen geven.

Ze roepen iets over ‘cultuur’ of ‘geloof’, maar vergeten dat cultuur en geloof nooit een excuus mogen zijn om anderen hun rechten te ontzeggen.

Bekijk ook:

Europese regels voor dagrijverlichting kunnen het verkeer in Suriname veiliger maken

Als Surinamer geen Schengenvisum gekregen? In dit Zuid Amerikaanse land beleef je ook Europa

En laten we eerlijk zijn: onze cultuur is al een mix van invloeden uit de hele wereld, dus waarom blijven we net op dit vlak zo koppig?

Suriname moet stoppen met doen alsof het leven in de 19e eeuw is blijven hangen. We kunnen niet eeuwig achterblijven terwijl de rest van de wereld vooruitgaat.

Acceptatie en gelijkheid zijn geen westerse uitvindingen, het zijn fundamentele mensenrechten.

Tijd om wakker te worden en te beseffen dat liefde geen beperkingen kent, behalve die welke wij er zelf op leggen. Het is 2025. Laten we eindelijk eens volwassen worden.

C. Wallerlei

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Betere herkenbaarheid van voertuigen kan automobilisten, motorrijders, fietsers en voetgangers extra tijd geven om op elkaar te reageren.
Lifestyle

Europese regels voor dagrijverlichting kunnen het verkeer in Suriname veiliger maken

zanderij johan adolf pengel luchthaven vertrekhal
Lifestyle

Als Surinamer geen Schengenvisum gekregen? In dit Zuid Amerikaanse land beleef je ook Europa

paspoort nederlands reizen
Column

Zijn Surinamers met een Nederlands paspoort voor iedereen gewoon Nederlands?

Garimpeiros goudwinning binnenland o 0 1024x580 1
Opinie

Sarakreek is een wake-upcall: wie heeft werkelijk de controle over het Surinaamse binnenland?

Simons-Rusland
Opinie

‘Wo kenki a systeem’ las pasie tap ‘A nyun pasi’

ambassade nederland paramaribo
Column

Visumafwijzingen breken voor Surinaamse burgers de droom om Nederland te bezoeken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws