• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Hoe een vrouw dankzij haar navel tot de ontdekking kwam eierstokkanker te hebben

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 september 2021 18:00 - Geüpdatet op 27 september 2022 07:49
in Lifestyle
614a378f2400002a0118d443

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Dankzij een vergroeiing aan haar navel kwam de 41-jarige tot de ontdekking dat ze kanker had.

‘Ik had een kleine vergroeiing, de grootte en kleur van een potloodgom aan mijn navel. Toen de dermatoloog het verwijderde, dacht hij dat het iets onschuldigs was. De biopsie vertelde iets anders,” zegt ze.

Een bloedtest toonde verhoogde waarden van kankerantigeen 125, een tumormarker die geen volledig betrouwbare indicator is voor eierstokkanker.

De CT-scan van de Amerikaanse een week later toonde aan dat elke eierstok een tumor had. De kanker was uitgezaaid via haar navel.

Achteraf zegt ze dat ze wel symptomen had, maar ze negeerde. “Achteraf bekeken, had ik zes maanden lang ondraaglijke rugpijn voordat ik werd gediagnosticeerd. Ik dacht dat ik door mijn rug was gegaan nadat ik mijn veertig kilo wegende hond optilde.”

Symptomen van eierstokkanker zijn onder andere vaak urineren, hevige menstruatie en een verandering in de stoelgang

Nu is ze kankervrij en zegt dat haar navel haar leven mogelijk heeft gered, schrijft Huff Post.

Foto: Kari Neumeyer

Bekijk ook:

Geor Hering ziet hardrijders en inhaalmaniakken graag achter de tralies

‘Surinamers met bijstandsuitkering moeten Nederland nooit verlaten’

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Pleidooi voor gevangenisstraf voor roekeloze verkeerscriminelen
Lifestyle

Geor Hering ziet hardrijders en inhaalmaniakken graag achter de tralies

Surinamers met uitkering krijgen dringend advies over vertrek uit Nederland. Foto: KLM-kist nabij Schiphol
Lifestyle

‘Surinamers met bijstandsuitkering moeten Nederland nooit verlaten’

Steeds meer kinderen van Surinaamse ouders in Nederland behalen een hbo of wo diploma. Foto: Scheveningen Den Haag
Lifestyle

‘Surinaamse ouders ontvangen bijstandsuitkering, terwijl kinderen vaker hoogopgeleid zijn’

Een dergelijke formule zou druk kunnen zetten op bestaande supermarkten in Paramaribo om hun prijzen te verlagen. Foto: Walmart Guatemala
Lifestyle

‘Spotgoedkope Amerikaanse supermarkt kan prijzen in Suriname laten kelderen’

Betere herkenbaarheid van voertuigen kan automobilisten, motorrijders, fietsers en voetgangers extra tijd geven om op elkaar te reageren.
Lifestyle

Europese regels voor dagrijverlichting kunnen het verkeer in Suriname veiliger maken

zanderij johan adolf pengel luchthaven vertrekhal
Lifestyle

Als Surinamer geen Schengenvisum gekregen? In dit Zuid Amerikaanse land beleef je ook Europa

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws