• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Het vergeten kind: Wanneer moeders hun partners boven hun kind stellen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 augustus 2023 02:00 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:39
in Opinie
kind jongen misbruik mishandeling pesten

OPINIE- Het is een verontrustend fenomeen in Suriname dat sommige moeders het welzijn van hun partner boven dat van hun eigen kinderen stellen.

Er zijn helaas talrijke verhalen van kinderen die het slachtoffer zijn van dit gedrag. De redenen waarom een moeder haar partner prioriteit geeft, kunnen divers zijn.

Neem een situatie waar weinig over gesproken wordt: een moeder en haar dochter leiden een rustig leven, totdat de moeder een vriend in huis neemt.

Deze man maakt misbruik van de dochter wanneer de moeder afwezig is. Wanneer de dochter haar verhaal aan haar moeder vertelt, wordt ze niet geloofd.

Sterker nog, ze wordt zelfs beledigd en gekleineerd. De moeder neemt het op voor de partner, voornamelijk omdat hij financieel stabiel is en alle kosten dekt. Dit wil de moeder niet verliezen.

Bekijk ook:

Wij zijn moe

Heeft Grassalco werkelijk een driekoppige directie nodig?

Er zijn weinig veilige plekken in Suriname waar kinderen die zulke ervaringen meemaken hun verhaal kwijt kunnen. Ze zijn vaak bang om naar de politie te gaan, uit angst hun moeder te kwetsen.

Deze jongeren moeten worden aangemoedigd om stappen te ondernemen. Dit geldt niet alleen voor meisjes, maar ook voor jongens die slachtoffer zijn.

Het zelfvertrouwen van kinderen om voor zichzelf op te komen moet worden gestimuleerd in Suriname.

Q.C.

DISCLAIMER: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC het eens is met de inhoud

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Suriname verdient beter dan dit
Opinie

Wij zijn moe

De nieuwe directie en Raad van Commissarissen van Grassalco zijn officieel benoemd tijdens een aandeelhoudersvergadering op 12 juni 2026.
Opinie

Heeft Grassalco werkelijk een driekoppige directie nodig?

Een WK-ticket is geen eindbestemming
Column

Misschien is het goed dat Suriname het WK niet heeft gehaald

Leraren in armoede, leerlingen zonder toekomst
Opinie

Zolang leraren moeten overleven, zal onderwijs niet floreren

Waarom Suriname’s economische stabiliteit nog geen duurzame groei betekent
Opinie

Olie, schuld en afhankelijkheid

Van ’t Hogerhuysstraat als symbool van bestuurlijke verlamming
Opinie

Baitali-dilemma: recht, vertrouwen en miljoenen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws