• Colofon
Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Het probleem van zelfbenoemde experts in Suriname

Patricia Wong door Patricia Wong
2 November 2024 22:00
in Column
Onbetrouwbaar oplichter

Onlangs las ik in het nieuws over een dame in Paramaribo die zich voordoet als ervaren kapster, terwijl ze eigenlijk geen enkele kennis heeft in het knippen van haar.

Verrassend? Niet echt, want in Suriname lijkt het helaas eerder regel dan uitzondering dat men zich voordoet als vakman of vakvrouw zonder de nodige kennis of vaardigheden. Vooral in de bouw- en autosector lijkt dit fenomeen te floreren.

Neem de bouwsector: mannen die nog nooit een hamer in hun handen hebben gehad, beweren moeiteloos een huis van de grond af te kunnen bouwen.

Ze bluffen vol zelfvertrouwen over hun “ervaring” en gaan gretig aan de slag, maar laten vaak een puinhoop achter.

Consumenten zitten dan niet alleen met onafgemaakte of slechte constructies, maar ook met torenhoge kosten omdat het prutswerk opnieuw moet worden uitgevoerd door échte professionals.

Hetzelfde geldt voor automonteurs. Je brengt je auto met een klein probleem naar de werkplaats en krijgt hem terug met een waslijst aan nieuwe gebreken.

Vaak komt de ware aard van hun “kennis” pas achteraf aan het licht, wanneer je zuurverdiende geld al over de balk is gegooid.

Het is triest dat velen in ons land kunnen meepraten over de ravage die ondeskundige bouwvakkers en monteurs achterlaten.

Wat we nodig hebben, is een beter systeem van controle en certificering, zodat vakmanschap weer een echte waarde krijgt en consumenten beschermd worden tegen zelfverklaarde experts.

ShareTweetSend

Meer berichten

man familie jongen vader tiener huis
Column

Surinamers klagen dat familie geleend geld niet teruggeeft

suriname paramaribo synagoge moskee islam jood jodendom moslim
Column

Suriname biedt Joden uit Europa een vredige thuishaven

koppel relatie overspel suriname vreemdgaan
Column

Hoe open zijn Surinamers voor een relatie met meerdere partners tegelijk?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws