• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Het probleem van zelfbenoemde experts in Suriname

Patricia Wong door Patricia Wong
2 november 2024 22:00
in Column
Onbetrouwbaar oplichter

Onlangs las ik in het nieuws over een dame in Paramaribo die zich voordoet als ervaren kapster, terwijl ze eigenlijk geen enkele kennis heeft in het knippen van haar.

Verrassend? Niet echt, want in Suriname lijkt het helaas eerder regel dan uitzondering dat men zich voordoet als vakman of vakvrouw zonder de nodige kennis of vaardigheden. Vooral in de bouw- en autosector lijkt dit fenomeen te floreren.

Neem de bouwsector: mannen die nog nooit een hamer in hun handen hebben gehad, beweren moeiteloos een huis van de grond af te kunnen bouwen.

Ze bluffen vol zelfvertrouwen over hun “ervaring” en gaan gretig aan de slag, maar laten vaak een puinhoop achter.

Consumenten zitten dan niet alleen met onafgemaakte of slechte constructies, maar ook met torenhoge kosten omdat het prutswerk opnieuw moet worden uitgevoerd door échte professionals.

Bekijk ook:

Groeiende fitnesscultuur in Suriname is een positieve ontwikkeling

Surinaamse jeugd leert formules op school maar niet hoe gezond te leven

Hetzelfde geldt voor automonteurs. Je brengt je auto met een klein probleem naar de werkplaats en krijgt hem terug met een waslijst aan nieuwe gebreken.

Vaak komt de ware aard van hun “kennis” pas achteraf aan het licht, wanneer je zuurverdiende geld al over de balk is gegooid.

Het is triest dat velen in ons land kunnen meepraten over de ravage die ondeskundige bouwvakkers en monteurs achterlaten.

Wat we nodig hebben, is een beter systeem van controle en certificering, zodat vakmanschap weer een echte waarde krijgt en consumenten beschermd worden tegen zelfverklaarde experts.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Natuurlijk lost sporten niet alles op, maar het kan wel een belangrijk onderdeel zijn van een gezonder leven. Illustratiefoto
Column

Groeiende fitnesscultuur in Suriname is een positieve ontwikkeling

Het belang van gezonde voeding zou betere uitgelegd moeten worden aan schoolkinderen
Column

Surinaamse jeugd leert formules op school maar niet hoe gezond te leven

Die regeling maakt het mogelijk om bij de politie informatie op te vragen over een partner die eerder betrokken is geweest bij geweldsdelicten.
Column

Surinaamse vrouwen willen kunnen controleren of partner een strafblad heeft

Wie is opgegroeid met het vrijwel onveranderlijke dag en nachtritme van Suriname kan de Nederlandse zomer als ongewoon ervaren.
Column

Waarom veel Surinamers juist in de Nederlandse zomer slechter slapen

Veel toeristen kiezen eerder voor de stranden van de Cariben dan voor een reis naar Suriname
Column

Nederlandse toeristen missen strand en zee in Paramaribo

auto verkeer zandweg gaten straat pickup paramaribo suriname onderwater
Column

Suriname moet keihard optreden tegen gekochte rijbewijzen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws