• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Het presidentschap van Suriname is geen speeltuin voor experimenten – analist veegt argument voor vrouwelijke president van tafel

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 March 2025 00:00
in Suriname
paramaribo suriname president huis paleis onafhankelijkheids plein

Het idee dat een vrouw nu ‘een kans moet krijgen’ om president van Suriname te worden is niet alleen naïef maar ronduit absurd.

Dat stelt Suriname-analist R. Pinas tegenover GFC Nieuws.

Hij maakt korte metten met de groeiende bewering dat het tijd zou zijn voor een vrouwelijke president enkel en alleen omdat ze een vrouw is.

“Dit is geen kinderspel. Het presidentschap is geen experiment waarbij we willekeurig iemand naar voren schuiven omdat dat politiek correct klinkt,” zegt hij fel.

De objectieve waarnemer benadrukt dat er geen enkel bewijs is dat een vrouw het beter of slechter zou doen dan een man.

Toch blijft hij verbijsterd over hoe vaak hij hoort en leest dat ‘een vrouw nu aan de beurt is’.

“Waar is deze waanzin op gebaseerd? Het leiden van een land is geen beurtensysteem.

We kunnen het ons niet veroorloven te gokken met de toekomst van Suriname door iemand te kiezen op basis van geslacht in plaats van competentie,” stelt hij.

Leiderschap vereist prestaties, geen genderkaart

Volgens Pinas moet een president beschikken over keiharde kwaliteiten: strategisch inzicht, daadkracht, economische kennis, integriteit, diplomatieke vaardigheden en de kracht om een land door crises te loodsen.

“Een staatshoofd moet bewezen hebben dat hij of zij resultaten kan boeken. Niet één vrouw die de afgelopen decennia minister is geweest in Suriname heeft écht uitgeblonken.

Waarom zouden we nu een gok nemen met het welzijn van het hele volk, alleen maar om te voldoen aan een modieuze roep om een vrouwelijke president?” vraagt hij zich af.

De analist noemt deze redenering niet alleen dom, maar gevaarlijk.

“Een president kiezen omdat ‘het tijd is voor een vrouw’ is spelen met vuur.

Het gaat hier niet om een sociale trend of een symbolisch gebaar. Het gaat om het voortbestaan van ons land. En wie daar niet toe in staat is, man of vrouw, hoort simpelweg niet in die positie.”

ShareTweetSend

Meer berichten

ambulance
Lifestyle

In Suriname ziet men ambulancepersoneel als redders, in Nederland worden ze soms doelwit

euro geld
Lifestyle

Voedselpakketten uit Nederland vaak overbodig voor families in Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #412500
Suriname

Suriname en Guyana committeren zich aan gezamenlijke ontwikkeling nationale economieën

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws