• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Herinnering: Suriname loopt vanaf vanavond weer 5 uur achter

P. Peterson door P. Peterson
29 maart 2025 13:31
in Nederland, Suriname
klok tijd

Nederland schuift vanavond stilletjes een uur vooruit. Om precies 02:00 uur springt de klok naar 03:00 uur. Zomertijd dus. En daarmee verandert ook het tijdsverschil met Suriname.

Waar het de afgelopen maanden 4 uur was, wordt dat vanaf vanavond weer 5 uur. Dat betekent: als het in Nederland 10 uur ’s ochtends is, is het bij ons pas 5 uur.

Handig om rekening mee te houden als je familie of vrienden hebt daar, of samenwerkt met bedrijven in Nederland.

Veel mensen merken de verschuiving pas als ze ’s ochtends net iets vermoeider zijn dan normaal. Volgens experts zoals neurowetenschapper Andrew Huberman kan het verzetten van de klok je biologische ritme flink verstoren.

Hij wees op risico’s als slaaptekort, minder concentratie en zelfs stemmingsklachten. Niet iedereen past zich even snel aan.

De reden achter deze tijdswissel is simpel: meer zonlicht tijdens de uren dat mensen actief zijn. Minder kunstlicht zou energie besparen. Maar of dat in de praktijk nog écht iets uitmaakt, wordt steeds vaker betwijfeld.

De meeste telefoons, tablets en computers stellen zichzelf automatisch in. Maar vergeet die wandklok in de keuken of de tijd op je magnetron niet. En ja, ook je polshorloge en de autoradio kunnen vannacht wel wat hulp gebruiken.

Voor wie het zich afvraagt: Nederland experimenteert al sinds 1916 met zomertijd. Toen ging de klok voor het eerst vooruit, vlak na Duitsland, tijdens de Eerste Wereldoorlog.

Dus nog even ter herinnering: vanaf vanavond loopt Suriname weer netjes 5 uurtjes achter.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Taxi
Lifestyle

Taxichauffeurs in Suriname brengen levens passagiers nodeloos in gevaar

verpleegassisten misiekaba zorg
Suriname

Nieuwe lichting verpleegassistenten klaar voor Surinaamse zorgsector

us coast guard
Suriname

Amerikaanse Kustwacht traint Surinaamse havenbeveiligingsfunctionarissen in maritieme veiligheid

Racisme discriminatie
Suriname

“Tijd voor een harde aanpak tegen racisme in Suriname”

paspoort reizen
Lifestyle

Surinamers in Griekenland uiten zorgen over paspoortproblematiek en communicatie

BOTEN VAREN RIVIER ZEE
Suriname

Bootongeval in Van Blommenstein stuwmeer: vier opvarenden betrokken, allen teruggevonden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws