• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Herdenkingsdag Sint Joris niet onopgemerkt voorbijgegaan in Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 april 2024 09:05
in Suriname
Chan Santokhi

St. Jorisdag, ook bekend als St. George’s Day, wordt jaarlijks op 23 april gevierd ter ere van Sint Joris, een christelijke heilige die vooral bekend staat om zijn legendarische strijd tegen de draak.

De herdenking aan de beschermheilige van de padvinderij is niet onopgemerkt in Suriname voorbijgegaan.

Op vrijdag 23 april 2024 heeft president Chandrikapersad Santokhi, die Chief Scout is van de Boy Scouts Suriname, geparticipeerd aan de herdenkingsactiviteiten bij het hoofdkwartier ‘Weest Paraat’ van de padvindersorganisaties.

“Door het kwaad te verslaan en het goede te laten zegevieren kunnen de scouts samen met hun gemeenschappen werken aan een beter leefmilieu”, onderstreepte de Chief Scout tijdens zijn toespraak.

De dag begon met een vlaggenceremonie.

Bekijk ook:

Onderwijs- en Beroepenbeurs Moengo Tapu benadrukt belang van vaardigheden voor toekomst jongeren

Voormalig assistent-luchtverkeersleider Khoeblal roept president op om visie voor toekomst SLM aan te horen

Een rode fajalobi werd opgespeld aan het uniform van de padvinders.

De rode bloem symboliseert het bloed van de draak dat vloeide toen St. Joris de draak versloeg.

Na de ceremonie werd er een korte loop gehouden door de binnenstad onder begeleiding van de Militaire Kapel.

President Santokhi wenste de scouts ook alle kracht en toewijding toe.

“Ik ben ervan overtuigd dat alle padvinders net als St. Joris onbevangen ten strijde zullen trekken voor de vooruitgang, groei en bloei van ons geliefde land.”

Sint Joris wordt beschouwd als de beschermheilige van de scouting vanwege zijn legendarische daad van moed en heldhaftigheid in het verslaan van de draak.

Deze legende heeft sterke symboliek die goed aansluit bij de kernwaarden van de scoutingbeweging, zoals moed, dienstbaarheid aan anderen, en het overwinnen van obstakels.

Daarnaast wordt St. Joris traditioneel geassocieerd met ridderlijkheid, eerlijkheid en het beschermen van de zwakkeren, wat overeenkomt met de idealen van de scouting.

De oprichter van de scoutingbeweging, Lord Baden-Powell, koos St. Joris als patroonheilige van de scouting omdat hij geloofde dat de legende van St. Joris een krachtige inspiratiebron kon zijn voor jonge mensen om zich te ontwikkelen tot verantwoordelijke en moedige burgers.

De viering van St. Jorisdag binnen de scoutinggemeenschap is een manier om deze waarden te eren en te benadrukken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

MINOWC brengt onderwijs en arbeidsmarkt samen op beurs Moengo Tapu
Suriname

Onderwijs- en Beroepenbeurs Moengo Tapu benadrukt belang van vaardigheden voor toekomst jongeren

Khoeblal ziet toekomst voor financieel gezonde SLM binnen twee jaar.
Suriname

Voormalig assistent-luchtverkeersleider Khoeblal roept president op om visie voor toekomst SLM aan te horen

Discussie ontstaan na vergelijking tussen oud en nieuw titelhouder. Foto: Eunike Lioe A Joe, winnaar 2025
Suriname

Miss Suriname vraagt respect voor huidige en voormalige titelhouders

Vanavond gaat de zon later onder dan op andere dagen.
Suriname

Suriname beleeft vandaag de langste dag van het jaar

Bestuurder aangehouden.
Suriname

Bestuurder rijdt twee voetgangers aan, een slachtoffer in kritieke toestand

Lalmahomed en Jarbandhan.
Suriname

Guillermo Feller waarschuwt voor politieke selectiviteit

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws