• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Hellings verontwaardigd over veroordeling activist ‘Pakittow’ Stephano Biervliet

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
3 augustus 2024 05:00
in Suriname
raoul hellings

Er heerst grote verontwaardiging over de veroordeling van activist ‘Pakittow’ Stephano Biervliet.

Voormalig lid van de Organic Movement en lid van de Nationale Partij Suriname (NPS), Raoul Hellings, heeft zich uitgesproken over deze zaak en noemt het vonnis onterecht en beschamend.

Hellings wijst op de duidelijke richtlijnen van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) met betrekking tot demonstraties.

Volgens deze richtlijnen mag de overheid zich niet bemoeien met wat gezegd wordt tijdens of voorafgaand aan een demonstratie.

Daarnaast benadrukt Hellings dat de demonstratie van Pakittow correct was aangemeld bij de Districtscommissaris.

Indien de autoriteiten van mening waren dat de uitlatingen gevaar zouden opleveren voor de openbare orde en veiligheid, hadden zij de demonstratie moeten verbieden op basis van de grondwet en het Amerikaans Verdrag voor de Rechten van de Mens.

Dit is echter niet gebeurd, waardoor de demonstratie legaal was.

Hellings stelt dat de verantwoordelijkheid voor het waarborgen van de veiligheid tijdens de demonstratie bij de staat en de veiligheidsdiensten lag, niet bij Pakittow zelf.

Er was overleg geweest over de veiligheid, en volgens de OAS is het de taak van de staat om demonstraties te begeleiden en de veiligheid te waarborgen.

Hellings bekritiseert ook de uitspraak van rechter Sonai, die volgens hem onvoldoende inzicht heeft in de verhouding tussen internationaal en nationaal recht.

Hij moedigt Pakittow aan om in beroep te gaan en zijn recht te zoeken, aangezien dit vonnis volgens Hellings niet rechtvaardig is.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437257
Suriname

Nieuwe Raad van Commissarissen geïnstalleerd bij Telesur

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437242
Suriname

Distributie van schoolmeubilair aan diverse GLO- en VOJ-scholen

aangehouden vrouw gevangenis handboeien arrestatie politie
Suriname

Vrouw aangehouden voor mishandeling en bedreiging in Wageningen

sirene politie ambulance arrest aanhouding2
Suriname

Nederlander beroofd door jeugdigen aan de Bolletriestraat

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437238
Suriname

Man raakt gewond bij gewapende roofoverval aan Verlengde Hoogestraat

onderwater wateroverlast suriname 1
Suriname

Minister: ‘We vechten niet alleen tegen het weer, maar ook tegen asociaal gedrag’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws