• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Grote armoede en gebrek aan voedsel in Trio-gebied

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
21 maart 2023 00:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:16
in Nieuws
inheemsen water rivier amazone indianen scaled

GFC NIEUWSREDACTIE- De regering van Suriname gaat inspelen op de voedselbehoefte van de Trio-gemeenschap.

Dit is een van de zaken die is afgesproken tijdens een overleg maandag op het Kabinet van de President. Bij deze gelegenheid hebben president Chandrikapersad Santokhi en vicepresident Ronnie Brunswijk over enkele onderwerpen de Trio-gemeenschap rakende van gedachten gewisseld met de districtscommissarissen Josta Lewis van het bestuursressort Kabalebo en Merilu Sapa van Coeroenie, én de granman der Trio’s Jimmy Toeroemang.

Toeroemang heeft tijdens het onderhoud speciale aandacht gevraagd voor de armoede die er heerst in het Trio-gebied en het gebrek aan voedsel. Brunswijk heeft terstond aangegeven met voedsel voor de gemeenschap te zullen inkomen. Het districtscommissariaat zal de transportkosten op zich nemen.

Afgesproken is om aanstaande woensdag verder hierover te praten. Er zullen ook landbouwtrainers erop uitgestuurd worden om de inheemse gemeenschappen te trainen in landbouwtechnieken.

Het districtscommissariaat van Coeroenie heeft ook een project in de planning voor het produceren van kwak voor de lokale gemeenschap. Daarnaast zet het zich in om de infrastructuur in het gebied te verbeteren, met als doel het goedkoper transporteren van voedsel.

Lewis zegt dat de meeting van eminent belang was ter verbetering van de communicatie tussen het Inheems traditioneel gezag en de overheid. Er is onder andere gesproken over het bevorderen van de samenwerking om de ontwikkeling van het Bakhuysgebied ter hand te nemen.

Er zullen ook projecten uitgevoerd worden om de gebieden Apoera, Section en Washabo tot ontwikkeling te brengen. De regering is volgens de districtscommissaris over het algemeen voorstander van een goede communicatie met het Inheems traditioneel gezag wanneer het gaat om het ontwikkelen van het binnenland.

De burgermoeder legt ook de nadruk op een goede samenwerking tussen haar en het traditioneel gezag.

Mis dit niet:

KPS Gemeenschapssportdag brengt politie en samenleving samen in teken van veiligheid en gezondheid

Onderhoud zonne-energieprojecten binnenland krijgt prioriteit

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

KPS Gemeenschapssportdag Saramacca verbindt politie en burgers door sport
Suriname

KPS Gemeenschapssportdag brengt politie en samenleving samen in teken van veiligheid en gezondheid

Suriname bouwt aan energiezekerheid
Suriname

Onderhoud zonne-energieprojecten binnenland krijgt prioriteit

Van twee werkende toiletten naar vernieuwde sanitaire voorzieningen.
Suriname

Rotary Quota levert vernieuwde toiletgroepen op bij dependance R.D. Simonsschool

Solidariteit gevraagd met getroffen dorpen na milieuramp in Saramaccarivier
Suriname

Oproep tot nationale krutu over milieuramp in Saramaccarivier

De regering wil dat iedere Surinamer in 2030 beschikt over 24 uur stroom. Zonne-energie en het BioSweet-project moeten daarbij helpen.
Suriname

Overheid wil dat elke Surinamer in 2030 dag en nacht stroom heeft

Waarnemend president bezoekt bouwlocatie in Commewijne.
Suriname

Regering versnelt woningbouw: eerste 150 woningen moeten in december gereed zijn

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws