• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Grijs haar nieuwe trend onder ouderen in Saramacca

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
3 maart 2025 22:00
in Lifestyle, Suriname
Grijs haar haar grijs kaal

Binnen een kleine gemeenschap in het Surinaamse district Saramacca lijkt zich een opvallende trend te ontwikkelen: steeds meer ouderen kiezen er bewust voor om hun haren niet meer te kleuren.

Wat tot voor kort nog werd gezien als een manier om er jonger en verzorgder uit te zien, lijkt nu plaats te maken voor een nieuw modebeeld onder bejaarden.

Een kleindochter uit Paramaribo die afgelopen weekend na een redelijke lange tijd op bezoek was bij haar vele familieleden in Saramacca merkte de verandering direct op.

“Al mijn oudere familieleden hebben nu grijs haar. Eerst dacht ik dat het toeval was, maar na wat vragen bleek dat ze er bewust voor kiezen. Het zou een nieuwe mode onder de ouderen zijn,” vertelt ze aan GFC Nieuws Lifestyle.

Hoewel ze er in eerste instantie om moest lachen, vindt ze het bij nader inzien geen positieve ontwikkeling.

“Ze zien er zoveel ouder uit met grijs haar. Ik weet niet wie ze op dit idee heeft gebracht, maar ik vind het er niet mooier op worden,” zegt ze.

Of mensen er daadwerkelijk ouder uitzien zonder haarkleuring hangt af van verschillende factoren.

Donker of gekleurd haar kan contrast geven aan het gezicht en bepaalde kenmerken zoals fijne lijntjes en rimpels minder zichtbaar maken.

Mis dit niet:

‘Directiepositie EBS niet houdbaar, aandeelhouder is aan zet’

Geor Hering woedend op vader die auto meegeeft aan kind zonder rijbewijs

Grijs haar daarentegen kan een zachtere uitstraling geven, maar kan ook de tekenen van veroudering meer accentueren, vooral als de huid wat valer wordt. Toch zien sommige mensen grijs haar juist als stijlvol en natuurlijk.

Deze trend in Saramacca laat zien dat het beeld van ouder worden aan verandering onderhevig is.

Waar het voor velen normaal was om de eerste grijze haren direct te bedekken, lijkt het nu voor sommigen een bewuste keuze om de natuur haar gang te laten gaan.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

EBS-directeur Leo Brunswijk.
Suriname

‘Directiepositie EBS niet houdbaar, aandeelhouder is aan zet’

verkeer auto file kwattaweg paramaribo suriname
Suriname

Geor Hering woedend op vader die auto meegeeft aan kind zonder rijbewijs

Fraude onderzoekt vermoedelijke smokkel van sigaretten na politiecontrole.
Suriname

Bestuurder aangehouden na vondst gesmokkelde sigaretten bij Stolkertsijver

Minister benadrukt rol van jongeren bij ontwikkeling van het binnenland
Suriname

Minister Brunings spreekt jongeren uit Nieuw Aurora over toekomst binnenland

Tientallen ontvangers wonen al in Suriname
Lifestyle

Voor 80 procent arbeidsongeschikt en naar Suriname: WIA kan blijven doorlopen

Illustratiefoto.
Suriname

Verdachten aangehouden na gewapende beroving bij appartementencomplex

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws