• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Goedkope vliegtickets voor Surinaamse Nederlanders met laag inkomen gaat niet door

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 juli 2025 05:40
in Lifestyle, Nederland, Suriname
klm boeing

De hoop op gesubsidieerde vliegtickets naar Paramaribo voor Surinaamse Nederlanders is voorlopig van tafel.

Een voorstel in de Tweede Kamer om mensen met lage inkomens financieel te ondersteunen bij familiebezoeken naar Suriname of het Caribisch gebied heeft het niet gehaald.

De motie werd ingediend door partijen DENK en PvdA/GroenLinks. Volgens hen hebben veel mensen van Surinaamse afkomst familie in zowel Nederland, Suriname als het Caribisch gebied.

Voor belangrijke gebeurtenissen zoals bruiloften of begrafenissen zou het reizen naar die landen een zware financiële last zijn. De initiatiefnemers vinden dat de overheid daarin zou moeten bijspringen.

Maar de Kamer stemt tegen. Volgens critici schuift het voorstel de verantwoordelijkheid voor persoonlijke uitgaven naar de overheid.

“Iedereen krijgt te maken met verlies en familieverplichtingen, maar dat betekent niet dat de staat het vliegtuig moet betalen,” klinkt het vanuit verschillende hoeken.

Ook de uitvoerbaarheid van zo’n regeling roept vragen op. Hoe bepaal je wie precies in aanmerking komt? En hoe voorkom je misbruik?

Het risico op bureaucratische chaos ligt op de loer, net als een storm van klachten van andere groepen die zich buitengesloten voelen.

Trendwatcher Patricia Wong noemt het in een korte reactie aan GFC Nieuws “begrijpelijk dat het niet kan”. Volgens haar is het idee sympathiek, maar de praktijk veel te ingewikkeld.

Eerder deze maand werd ook een andere motie over het slavernijverleden verworpen. Die beoogde van 1 juli, Keti Koti, een nationale feestdag te maken. Ook dat voorstel kreeg geen meerderheid in de Kamer.

Voorlopig blijft reizen naar Paramaribo een privéaangelegenheid. Wie wil gaan, zal zelf moeten sparen, hoe lastig dat ook is.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ali guyana irfaan
Suriname

Guyana voert druk op in kwestie Corantijnrivier

suriname zanderij paramaribo johan adolf pengel luchthaven
Suriname

SATCA slaat alarm over structurele druk op luchtverkeersleiding Suriname

olieverspilling in trrenzen
Suriname

Olie in trenzen Indira Gandhiweg, situatie onder controle

SLM vliegtuig
Suriname

Surinam Airways past vluchtschema aan door tekort torenpersoneel

kinderen in erbarmelijke situatie
Suriname

Politie en districtscommissaris redden verwaarloosde kinderen uit risicovolle leefomgeving

dna parlement
Suriname

Commissie start voorbereidingen rond mogelijke vervolging ex-ministers

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws