• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Gezin dat onder erbarmelijke omstandigheden in Paramaribo leeft krijgt hulp van filantroop

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
23 november 2024 00:00
in Lifestyle, Suriname
kind huis armoede water warm hitte huis familie buiten

Een nijpende woonsituatie in Paramaribo, Suriname, heeft een vader en moeder van vijf kinderen gedwongen een emotionele oproep te doen aan filantroop Geor Hering.

Het gezin van zeven personen woont al jaren in bij de broer van de vader, wiens huishouden al uit zes mensen bestaat. In totaal leven dertien mensen opeengepakt in een woning van nog geen 70 vierkante meter.

De vader, die fulltime werkt, heeft huilend om hulp gevraagd.

“Ik wil mijn gezin een beter leven geven, maar de huurprijzen zijn onbetaalbaar. Daarom wonen we zo, maar de situatie is onhoudbaar geworden,” vertelde hij aan Hering.

De beperkte ruimte en het gebrek aan privacy veroorzaken steeds meer spanningen in huis. De leefomstandigheden zijn schrijnend. Een groot deel van de bewoners slaapt op matrassen op de grond of delen bedden.

Er is nauwelijks ruimte om te bewegen, laat staan om de kinderen een rustige plek te bieden om te leren of spelen.

De sanitaire voorzieningen zijn overbelast, wat tot onhygiënische situaties leidt. Het gebrek aan ruimte en privacy heeft ook een negatieve impact op de mentale gezondheid van de gezinsleden.

“We leven constant op elkaars lip, en dat zorgt voor spanningen. Zo is het leven niet meer te doen,” aldus de vader.

De hulpbehoevende benadrukt dat hij hard werkt, maar dat zijn inkomen niet toereikend is om zowel voor zijn gezin te zorgen als een eigen huis te huren.

Hij voelt zich diep machteloos. “Ik vraag geen luxe, alleen een huisje dat Hering beschikbaar kan stellen waarin we als gezin kunnen leven zonder al deze chaos.”

Geor Hering heeft laten weten dat hij het gezin wil helpen. Hoewel hij nog niet heeft bekendgemaakt op welke manier, is zijn belofte een lichtpuntje in een uitzichtloze situatie.

Voor de familie betekent dit een mogelijke stap naar een menswaardig bestaan.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #424075
Suriname

75 cursisten ontvangen certificaat na vaktrainingen in Albina

winston bogarde
Sport

Winston Bogarde versterkt technische staf van Natio

xaviera jessurun
Suriname

Xaviera Jessurun spreekt zich uit over intrekking diplomatiek paspoort

38-jarige verdachte D.A.
Suriname

Snelle politieactie leidt tot arrestatie na gewelddadige beroving van toeristen bij Palmentuin

cbvs roemer
Suriname

Governor CBvS licht koers- en valutabeleid toe in parlement

scholieren vechtpartij paradise nickerie
Suriname

Docente grijpt niet in bij vechtpartij tussen scholieren in Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws