• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Geroosterde kakkerlakken zijn voedzaam, heerlijk en bieden een knapperige ervaring

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
1 juli 2023 20:00 - Geüpdatet op 9 oktober 2023 06:45
in Lifestyle
Kakkerlak

GFC LIFESTYLEREDACTIE –Terwijl velen gruwen bij het idee van het eten van kakkerlakken, omarmen sommige culturen juist dit ongebruikelijke voedsel.

Aanvankelijk kan het schokkend zijn, maar veel consumenten in Azië, met name in Thailand en daarbuiten beginnen de voordelen te waarderen.

Kakkerlakken zijn in Thailand relatief gebruikelijke snacks. Ze worden vaak verkocht op markten, straatstalletjes en in sommige gespecialiseerde restaurants. Ze worden meestal gefrituurd en gekruid, en aangeboden als een knapperige en avontuurlijke delicatesse.

Net als andere eetbare insecten, zijn zijn deze beestjes volgens voedingsexperts uiterst voedzaam. Ze zijn rijk aan eiwitten, vezels, en bevatten essentiële mineralen, waardoor ze een uitstekende aanvulling zijn op een evenwichtige voeding.

Maar het stopt niet bij de voeding. Eetbare insecten, inclusief kakkerlakken, bieden een duurzaam alternatief voor traditionele vleesbronnen, aangezien ze minder hulpbronnen verbruiken en minder broeikasgassen uitstoten.

Het meest verrassende is misschien wel dat veel consumenten melden dat kakkerlakken lekker smaken – geroosterd of gefrituurd, ze bieden een unieke, knapperige ervaring.

Deze verandering in perceptie kan naar zeggen van deskundigen een keerpunt zijn in onze voedselcultuur en mogelijk bijdragen aan een meer duurzame en voedingsrijke toekomst.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

bellen telefoon
Lifestyle

Raakt het Surinaamse accent verloren na langere tijd in Nederland?

wind
Lifestyle

Opvallend gesprek met toerist uit Nederland over windkracht op balkon in Paramaribo

waterkant paramaribo
Lifestyle

Oproep tot massale kusactie op Valentijnsdag aan de Waterkant na rel over liefde in het openbaar

telefoon bellen smartphone
Lifestyle

Sommige Surinamers kiezen voor een Nederlands accent om intelligenter over te komen

reizen vliegen
Lifestyle

Vliegticket naar Suriname in april peperduur: ‘€800 retour is verleden tijd’

bedden stapelbedden opvang
Lifestyle

Asielzoekers uit Nederland naar Suriname klinkt simpel maar is complex

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws