• Colofon
zaterdag, augustus 23, 2025
Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com
  • Home
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Home
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Home
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Geor Hering roept op tot harde aanpak dronken bestuurders

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 december 2024 22:00
in Lifestyle, Suriname
commewijne verkeer suriname paramaribo bosje wijdenbosch brug

De entrepreneur en weldoener Geor Hering heeft fel uitgehaald naar de Surinaamse autoriteiten vanwege het gebrek aan controle op dronken bestuurders.

In een krachtig statement vraagt Hering om strenge maatregelen tegen bestuurders die met een slok te veel achter het stuur kruipen.

Volgens hem is de huidige situatie, vooral in de feestmaand december, levensgevaarlijk.

“In deze periode zien we relatief meer mensen die zich tegoed doen aan alcohol en daarna gewoon gaan rijden. Het is onaanvaardbaar dat alcoholisten in Suriname als het ware vrij spel hebben,” aldus Hering.

Hering, bekend om zijn jarenlange strijd tegen alcohol- en tabaksgebruik, stoort zich mateloos aan het gebrek aan alcoholcontroles in Suriname.

“De politie voert wel controles uit, maar die zijn vooral gericht op autopapieren en rijbewijzen. Bestuurders worden niet getest op alcoholgebruik en dat is al heel lang zo.

Het is een schande dat dit blijft gebeuren in een land waar zoveel ‘zuiplappen’ achter het stuur zitten,” zegt de zakenman.

Wereldwijde ellende door alcohol in het verkeer

Hering heeft een punt: wereldwijd zijn de cijfers over alcohol in het verkeer alarmerend. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) overlijden jaarlijks meer dan 1,3 miljoen mensen door verkeersongevallen, en in een aanzienlijk deel van die gevallen speelt alcohol een rol.

In de Verenigde Staten bijvoorbeeld, zijn alcoholgerelateerde verkeersdoden verantwoordelijk voor bijna 30% van alle verkeersslachtoffers.

In Latijns-Amerika en de Caraïben ligt dit percentage zelfs hoger, met schattingen rond de 40%. De economische kosten van alcoholgerelateerde verkeersongevallen worden geschat op miljarden dollars per jaar, nog los van de menselijke tragedies.

Hering pleit daarom voor een stevige aanpak: de pakkans vergroten door frequente alcoholcontroles en het invoeren van veel zwaardere sancties.

“Het moet afgelopen zijn met deze roekeloosheid. Elk leven dat verloren gaat door een dronken bestuurder is er één te veel. Dit probleem mag niet langer worden genegeerd,” benadrukt hij.

“Het wordt tijd dat de autoriteiten luisteren naar deze oproep en eindelijk hun verantwoordelijkheid nemen. De weg moet veilig zijn voor iedereen, ook in Suriname.”

ShareTweetSend

Meer berichten

Slapen
Gezondheid

Waarschijnlijk klein deel Surinamers weet dat slapen in het donker belangrijk is voor hart en bloedsuiker

wijnerman amb brazilie
Suriname

Open dialoog met ambassadeurs bevestigt sterke banden Suriname-India-Brazilië

kabinet president dna suriname paramaribo fort zeelandia
Suriname

Regering publiceert sollicitatieoproepen voor topfuncties, gemengde reacties uit de samenleving

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws brengt 24 uur per dag het laatste Surinaams nieuws en achtergrondverhalen dat relevant is voor de Surinaamse gemeenschap in binnen- en buitenland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Home
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws