• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Geor Hering pleit voor forse prijsverhogingen alcohol en tabak in Suriname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 april 2025 16:00
in Gezondheid, Lifestyle, Suriname
euro geld

De entrepreneur en filantroop Geor Hering roept de komende regering op om de accijnzen op alcoholische dranken, sigaretten en andere tabaksproducten drastisch te verhogen.

In een exclusief gesprek met GFC Nieuws wijst Hering erop dat deze producten “rotzooi” zijn die de samenleving ernstig schaden.

“Wat mij betreft kan de overheid wel honderden procenten verhogingen doorvoeren.

Alcohol en sigaretten zijn nu veel te goedkoop en daardoor te gemakkelijk bereikbaar, vooral voor jongeren. Dat moet stoppen,” aldus Hering, die al jaren bekendstaat als een felle tegenstander van middelengebruik.

De filantroop stelt dat de lage prijzen bijdragen aan een cultuur van verslaving, gezondheidsproblemen en maatschappelijke achteruitgang.

Hij legt verder uit dat in andere landen zoals Australië, Canada en sommige Europese landen, forse accijnsverhogingen hebben geleid tot een aanzienlijke daling van het gebruik van deze producten.

“In Australië betaal je soms meer dan 30 dollar voor een pakje sigaretten, en het werkt. Het roken is daar met bijna 50% afgenomen in tien jaar tijd,” zegt hij.

Volgens Hering bieden accijnsverhogingen een dubbele winst: ze ontmoedigen ongezond gedrag én zorgen voor extra inkomsten voor de staatskas.

Die inkomsten kunnen volgens hem geïnvesteerd worden in gezondheidszorg, preventiecampagnes en educatie.

De entrepreneur die internationaal erkenning kreeg voor zijn sponsoring van anti-rook- en anti-alcoholprojecten, geeft aan dat de gezondheid van de bevolking voorop moet staan.

“Als je werkelijk geeft om de toekomst van dit land, dan pak je dit probleem aan bij de wortel,” aldus zijn mening.

Met zijn oproep hoopt Hering het debat over gezondheid en preventie opnieuw aan te wakkeren in aanloop naar de verkiezingen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Cubanen in Suriname
Lifestyle

Cubanen in Suriname: een nieuwe realiteit waar ons land aan moet wennen

kranslegging kaseko lieve hugo
Suriname

Nationale Dag van de Kaseko ingeluid met plechtige kranslegging

verdachte
Nederland

Rotterdammer Hugo Ruimwijk gezocht in moordzaak Sherwin Peterhof

zanderij johan adolf pengel luchthaven
Suriname

SATCA viert 60 jaar luchtverkeersleiding in Suriname

surinaamse brouwerij
Suriname

13 jongeren klaar voor duurzame baan in de hospitality sector

Nurseryboulanger
Suriname

De Kleine Nursery & Agroshop groeit uit tot sleutelspeler in groenteplantenteelt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws