• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Geor Hering Foundation ziet alarmerende stijging van verzoeken om financiële steun voor medicijnen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 maart 2024 20:00
in Lifestyle, Suriname
drugstore drogisterij apotheek supplement tabletten winkel medicijn

Een manager verbonden aan de Geor Hering Foundation heeft aan GFC Nieuws verklaard dat er een zorgwekkende stijging is in het aantal personen in Suriname dat een beroep doet op de Foundation voor financiële ondersteuning bij het kopen van medicijnen die niet worden vergoed door hun zorgverzekeraars.

Waar enkele jaren geleden nog slechts een paar keer per week financiële hulp werd gevraagd, gebeurt dat nu frequenter en door meerdere mensen.

Een persoonlijke assistente van Geor Hering vertelt aan GFC dat er een duidelijke trend waarneembaar is.

“We zien een toenemende behoefte aan financiële ondersteuning onder sociaal zwakkeren die echt geen andere optie meer hebben en de eigen bijdragen voor medicijnen niet kunnen bekostigen. Met name gezinnen met alleenstaande moeders in Paramaribo, maar ook de omliggende districten worden hard getroffen door deze situatie,” benadrukt ze.

De stijgende vraag naar financiële steun voor medicijnen die buiten de vergoeding vallen, wijst mogelijk op bredere problemen binnen het gezondheidszorgsysteem.

De Geor Hering Foundation zet zich in om deze mensen financieel te helpen en de dringende behoefte aan ondersteuning aan te pakken, maar erkent tegelijkertijd dat structurele oplossingen nodig zijn om deze problemen op lange termijn aan te pakken.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Cubanen in Suriname
Lifestyle

Cubanen in Suriname: een nieuwe realiteit waar ons land aan moet wennen

kranslegging kaseko lieve hugo
Suriname

Nationale Dag van de Kaseko ingeluid met plechtige kranslegging

verdachte
Nederland

Rotterdammer Hugo Ruimwijk gezocht in moordzaak Sherwin Peterhof

zanderij johan adolf pengel luchthaven
Suriname

SATCA viert 60 jaar luchtverkeersleiding in Suriname

surinaamse brouwerij
Suriname

13 jongeren klaar voor duurzame baan in de hospitality sector

Nurseryboulanger
Suriname

De Kleine Nursery & Agroshop groeit uit tot sleutelspeler in groenteplantenteelt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws