• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

GeoGrid geïntroduceerd: nieuwe standaard voor ruimtelijke data in Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
10 december 2024 02:00
in Suriname, Technologie
GISsat-User-Conference-010-1024x681

Geographical Information Systems Software, Application and Training company – GISsat N.V. heeft de jaarlijkse GISsat User Conference georganiseerd.

Onder het thema ‘GIS: Uniting our nation’ bood deze conferentie een platform aan belanghebbenden die gebruikmaken van Geografische Informatiesystemen (GIS).

Het evenement bracht gebruikers uit sectoren zoals bosbouw, mijnbouw en nutsbedrijven samen om kennis en ervaringen te delen over de toepassing van ruimtelijke data in Suriname.

GIS als verbindend platform

Krieshen Ramkhelawan, directeur van GISsat, benadrukte tijdens de conferentie dat GIS niet alleen een technologie is, maar ook een platform om mensen en organisaties met elkaar te verbinden.

“Door connecties brengen we mensen samen, zodat ze meer met elkaar in contact treden en effectief kunnen samenwerken,” aldus Ramkhelawan.

Hij merkte op dat er al een groeiende bewustwording is rondom GIS in Suriname en dat de focus nu ligt op modernisering, verbetering en duurzame verandering.

Ramkhelawan onderstreepte dat het belangrijk is om activiteiten duurzaam te ontwikkelen en gebruik te maken van de beschikbare middelen op een manier die de planeet respecteert.

Mis dit niet:

SWM waarschuwt voor sterk verlaagde waterdruk in Paramaribo-Noord

VHP Nederland: modernisering rechterlijke macht noodzakelijk, maar alleen met breed draagvlak en volledige waarborging van onafhankelijkheid

De introductie van GeoGrid

Stef de Ridder, CEO van GISsat N.V., introduceerde tijdens de conferentie een belangrijke innovatie: de GeoGrid. Dit intelligent raster is ontworpen om de uitwisseling en standaardisatie van data tussen gebruikers te verbeteren.

Het biedt een gemeenschappelijke taal en structuur waarmee data eenvoudig kunnen worden vergeleken om snelle inzichten te krijgen in de geschiktheid van gebieden voor specifieke ontwikkelingen.

De installatie van de GeoGrid is gratis voor de GIS-community en zal online beschikbaar worden gesteld voor download.

De Ridder benadrukte dat het doel is om klanten actief te begeleiden en te stimuleren om daadwerkelijk gebruik te maken van de GeoGrid. “Het is prachtig om te zien hoeveel organisaties GIS al toepassen om hun werkprocessen naar een hoger niveau te tillen,” zei hij.

Als voorbeeld noemde hij Telesur, die de percelenlaag van MI-GLIS en de palenlayer van de EBS gebruikt om hun fiber-to-the-home-rollout in Suriname te optimaliseren.

Volgens De Ridder markeert de GeoGrid een nieuwe stap richting groei en ontwikkeling voor de GIS-community in Suriname.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ernstige buisbreuk veroorzaakt lage waterdruk in Paramaribo-Noord.
Suriname

SWM waarschuwt voor sterk verlaagde waterdruk in Paramaribo-Noord

Rechtsstaat behoort niet toe aan regering, coalitie of oppositie
Suriname

VHP Nederland: modernisering rechterlijke macht noodzakelijk, maar alleen met breed draagvlak en volledige waarborging van onafhankelijkheid

DNA keurt wijziging merkenrecht unaniem goed
Suriname

39 DNA-leden stemmen vóór modernisering van Surinaams merkenrecht

Restauratie Elisabeth Samsonhuis bouwtechnisch afgerond.
Suriname

Prachtig gerestaureerd Elisabeth Samsonhuis bijna klaar voor de toekomst

Geen goedkeuring voor “Orange Movement 2.0”, zegt VHP-bestuur
Suriname

VHP waarschuwt voor activiteiten buiten partijstructuur: “Orange Movement 2.0” geen officieel partijorgaan

Regering presenteert eerste voorstel voor tegemoetkoming ambtenaren.
Suriname

Regering zoekt balans tussen koopkracht ambtenaren en financiële draagkracht Staat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws