Naar aanleiding van een opiniestuk dat onlangs op GFC Nieuws verscheen, waarin de Surinaamse samenleving werd opgeroepen om intensief te bidden voor oud-president Chan Santokhi, blijven de reacties binnenstromen.
In het stuk werd aan de gemeenschap gevraagd te bidden voor Santokhi zodat de almachtige hem kan verlossen van wraakgevoelens en het verdriet dat hij volgens de auteur nog met zich meedraagt na het verlies van de verkiezingen van 2025.
De oproep heeft geleid tot uiteenlopende reacties uit binnen- en buitenland. Opvallend is een bijdrage van een vrouwelijk lid van de Rooms-Katholieke Kerk in Nederland die met een opmerkelijk religieus advies kwam.
Advies vanuit katholiek geloof
De gelovige vrouw stelt dat Santokhi ertoe bewogen zou moeten worden om toe te staan dat hijzelf en zijn woonhuis met wijwater worden besprenkeld.
Volgens haar is dit binnen het katholieke geloof een beproefde manier om spirituele reiniging te bevorderen. Zij geeft aan dat het besprenkelen met wijwater symbool staat voor het wegwassen van zonden en negatieve energieën, en kan bijdragen aan innerlijke rust en emotionele bevrijding.
Betekenis van wijwater
Binnen de Rooms-Katholieke traditie wordt wijwater gebruikt als teken van zuivering, bescherming en hernieuwing.
Het herinnert gelovigen aan de doop en wordt vaak gebruikt bij gebed, zegening en het vragen om Gods nabijheid.
Veel gelovigen geloven dat wijwater kan helpen bij het loslaten van verdriet, boosheid en andere zware gevoelens.







