• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

“Geldtransporten worden structureel en met hogere volumes”

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 januari 2021 10:46
in Nieuws
GFC. Nieuws uit Suriname

GFC NIEUWSREDACTIE- De geldtransporten zoals die eerder deze week hebben plaatsgevonden zullen structureel en met hogere volumes geschieden.
Zo stelde president Chandrikapersad Santokhi op 15 januari in de Nationale Assemblee tijdens de behandeling van de belastingverhogende wetten.
De geldtransporten zijn onderdeel van de maatregelen om de opwaartse druk op de koers verder te doen afnemen. Het staatshoofd noemde de koersunificatie van vorig jaar ook als een van deze maatregelen.
Hij zei dat de monetaire autoriteiten, te weten minister Armand Achaibersing van Financiën en Planning, de Centrale Bank van Suriname en de Deviezencommissie zich de afgelopen weken keihard hebben ingespannen om de geldtransporten van contante US Dollar weer op gang te brengen.
Santokhi: “Het eerste transport is recent gearriveerd. Zij zullen vervolgens structureel plaatsvinden en met hogere volume en met hogere bedragen. Dat zal druk op vraag naar valuta wegnemen.”
De regeringsleider geeft daarnaast aan dat de andere maatregelen om de druk op de koers te verminderen, waaronder de repatriatie, partiële inwisselplicht en verplichting om voor invoer vanuit Suriname te betalen, reeds in voorbereiding zijn.
Hiervoor wordt een traject opgezet waarbij de administratieve lasten voor de ondernemers zo beperkt mogelijk worden gehouden en waarbij de concurrentiepositie van de importeurs internationaal blijft gehandhaafd.
Er is een team van deskundigen om dat nauw te bespreken met de verschillende doelgroepen.
Ook is het ministerie van Financiën en Planning een project gestart om ondernemers financiële middelen ter beschikking te stellen, met name Amerikaanse dollars beschikbaar te stellen tegen de unificatiekoers voor de import van basisgoederen zodat de maximumprijs die zijn vastgesteld reëel zijn en gehandhaafd kunnen worden.
Verschillende distributeurs hebben prijzen substantieel verlaagd en de samenleving zal dit nog deze week in de winkel merken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

academisch ziekenhuis az paramaribo
Lifestyle

Hondenaanvallen laten slachtoffers te vaak met de schade zitten

perceel grond
Suriname

Verwaarloosde percelen blijven hardnekkig probleem in Paramaribo

handboeien arrestatie aangehouden 2
Suriname

Bezitten van houwer onder bed niet strafbaar volgens Surinaams recht

olie gas offshore
Suriname

Surinamers worden zoet gehouden met oliefantasieën waarschuwt entrepreneur

vuilophaal
Suriname

Commissariaat Para roept burgers op problemen vuilophaal direct te melden

backtrack operations between Guyana and Suriname
Suriname

Plotselinge sluiting Corentyne back track raakt tientallen gezinnen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws