• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Geen geconcretiseerd plan KPS en JusPol tegen stijgende en verruwende criminaliteit, zegt de president

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 augustus 2023 07:48 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 03:22
in Nieuws
crime criminelen breekwerktuigen politie kps

GFC NIEUWSREDACTIE- President Chandrikapersad Santokhi van Suriname heeft aangegeven dat zowel het ministerie van Justitie en Politie (Juspol) als het Korps Politie Suriname (KPS) tot voor kort geen geconcretiseerd plan van aanpak hadden tegen de groeiende golf van criminaliteit.

De president benadrukte dit tijdens een verklaring waarin hij zijn bezorgdheid uitte over de toenemende ruwheid en gewelddadigheden binnen de samenleving.

Santokhi onthulde dat hij vorige week een bijeenkomst had georganiseerd met de leiders van het korps en vertegenwoordigers van het ministerie om de recente verslechtering in gewelddadige criminaliteit te bespreken.

Tijdens deze bijeenkomst werd echter duidelijk dat er nog geen specifiek plan was ontwikkeld om deze kwesties aan te pakken. De president uitte zijn ongenoegen over deze situatie en benadrukte het belang van een doeltreffend plan.

Het langverwachte plan van aanpak werd gisteren eindelijk gepresenteerd, en de president heeft alle betrokken instanties opgeroepen om zich volledig in te zetten voor de uitvoering ervan. Hij benadrukte tevens het belang van samenwerking met het Nationaal Leger om de effectiviteit van het plan te vergroten.

Santokhi maakte duidelijk dat het aanpakken van de criminaliteit een absolute prioriteit is. Hij riep op om bestaande middelen zo effectief mogelijk in te zetten en wees op toekomstige verbeteringen in de logistieke ondersteuning, waaronder de gefaseerde introductie van nieuwe transportmiddelen.

Hij erkende het groeiende gevoel van onveiligheid in de samenleving, zelfs op plaatsen waar criminaliteit voorheen zeldzaam was.

De president onderstreepte dat het verwijderen van individuen die een bedreiging vormen voor de samenleving een essentieel onderdeel van het plan is. Hij pleitte voor concrete maatregelen, zoals het regelmatig opzetten van roadblocks op strategische locaties, waarbij zowel politieagenten als militairen betrokken zouden zijn.

De president wees ook op de beschikbaarheid van gespecialiseerde eenheden die doelgericht kunnen worden ingezet om criminaliteit aan te pakken.

Een opvallend punt dat de president aanhaalde, was het verzoek van het bedrijfsleven om wapens te verstrekken aan ondernemers en medewerkers ter bescherming. Hierover kondigde hij aan dat hij binnenkort in gesprek zou gaan met de procureur-generaal, die verantwoordelijk is voor het vuurwapenbeleid.

Al met al benadrukte Santokhi het belang van een gecoördineerde inspanning tussen diverse instanties om de groeiende criminaliteit aan te pakken en de veiligheid in de samenleving te waarborgen.

ShareTweetSend

Meer berichten

12 ZEKER Zondagse Markt 3 scaled
Suriname

Japanse regering reageert fel op misleiding rond US$ 90.000-schenking

natio 2
Sport

Geen vrije dag na Natio-overwinning: circulerend document is nep

euro geld
Lifestyle

Levensonderhoud in Cayenne veel duurder dan in Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws