• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Fooi geven aan maaltijdbezorgers in Suriname gebruikelijker dan in Nederland

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 augustus 2024 00:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
arm geld munten lege zakken arm cent

Er is een opvallend verschil in het geven van geld als blijk van waardering aan maaltijdbezorgers tussen Nederland en Suriname.

Dit verschil werd duidelijk toen een vrouw uit Amsterdam met een Surinaamse roots onlangs eten bestelde terwijl ze bij haar zus in Paramaribo verbleef.

Toen de jongeman op een bromfiets de bestelde maaltijden afleverde, keek hij verbaasd toen de vrouw hem niets extra’s gaf voor zijn inzet.

Verbaasd vroeg ze hem wat er aan de hand was, waarop de bezorger eerlijk toegaf dat hij een fooi had verwacht.

De vakantieganger had niet door dat het in Suriname heel gebruikelijk is om maaltijdbezorgers een kleine beloning te geven voor hun dienst.

In Nederland is dat anders, zoals zij vertelde aan GFC Nieuws Lifestyle.

“In Nederland rekenen wij in de meeste gevallen tot op de laatste cent af met bezorgers. Als ik bijvoorbeeld 9,40 euro moet betalen, vraag ik mijn 60 cent wisselgeld terug. Dat doet iedereen binnen mijn vriendenkring,” legt ze uit.

Ze merkt op dat het in Nederland wel gebruikelijk is om in restaurants een fooi achter te laten voor de ober, maar dat dit niet geldt voor maaltijdbezorgers.

Dit contrast wijst op hoe culturele gewoonten rondom waardering en fooi geven kunnen verschillen tussen landen, iets waar de Amsterdamse vrouw nu in Suriname van op de hoogte is.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Rekent op meer ondersteuning en werkopdrachten vanuit overheid.
Suriname

Stichting Unu Pikin hoopvol gestemd na bezoek president

Van 15 euro naar Londen tot honderden euro’s binnen de regio: waarom goedkoop vliegen voor veel Surinamers nog altijd buiten bereik blijft. Foto: TUI op Curaçao
Lifestyle

Goedkope vliegreizen in Zuid Amerika en de Cariben blijven buiten bereik voor Surinamers

Illustratiefoto
Suriname

Akvariet Housing & Infra spreekt geruchten krachtig tegen en kondigt juridische stappen aan

Werkzaamheden gestart aan Braamshoopweg en Shaksjieweg na inspectiebezoek burgervader Bhattoe.
Suriname

Voorstel voor asfaltering Verlengde Braamshoopweg tot Poerwodadi- en Reebergweg

Slechte infrastructuur groeiend probleem voor samenleving.
Suriname

Parlementariër Lau vraagt aandacht voor gevaarlijke staat van wegen

Politie onderzoekt oorzaak ongeval.
Suriname

Terreinauto met vier inzittenden slaat over de kop en belandt in kanaal, inzittenden niet aanspreekbaar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws